skip to Main Content

Nevíte, jaký nejlepší spořící účet vybrat? Rozdíly mezi nabídkami jsou velké!

Jak si vybrat spořící účet
Jak si vybrat spořící účet?

Možností, jak zhodnotit své úspory, je spousta. Pro ty, co chtějí mít peníze k dispozici prakticky ihned a zároveň mít lepší úrokovou sazbu než na běžném účtu, banky nabízejí spořící účty. Úroková sazba není nijak závratně vysoká, nicméně je to vysoce likvidní a bezrizikový produkt a pro konzervativní klienty bank, kteří neradi investují, je to jedna z možností, jak své peníze alespoň trochu zhodnotit.

Bankovní trh nabízí spořících účtů velké množství. Jak vybrat ten nejlepší produkt?

Výše úrokové sazby

Asi nejdůležitějším kritériem při výběru spořícího účtu je výše úrokové sazby. V těch můžou být docela velké rozdíly. Maximálně dosažitelné úrokové sazby se dnes většinou pohybují mezi 0,1 až 2 %. Krátkodobě můžete získat až 3 %, pokud si založíte účet u instituce, která nabízí na pár měsíců akční úrok.

Vybrané spořící účty

Logo banky Air bankAir bank
spořicí účet
úrok až 1,3 %Podrobnosti
Logo od Banka CREDITASBanka CREDITAS
spořící účet
úrok až 1,1 %
Logo od Hello bank!Hello bank!
Hello spořící účet
úrok až 1,5 %
Logo od INGING
Spořící účet ING Konto
úrok až 2 %Podrobnosti
Logo od RaiffeisenbankRaiffeisenbank
Spořící účet eKonto XL
úrok až 3 %Podrobnosti

Počáteční a minimální vklad

Většina bank při sjednávání spořícího účtu nevyžaduje žádný počáteční vklad. Některé však ano a tyto vklady mohou být v řádu stovek, ale i tisíců korun.

Občas se setkáte s nutností uchovávat na účtu minimální vklad. Tyto částky však nejsou nijak vysoké. Pohybují se od 100 do 200 Kč. Skoro vždy ale banky umožňují vybrat celou uspořenou částku bez nutnosti zanechání minimálního vkladu.

Musíte mít u banky založen běžný účet?

Dalším rozdílem u jednotlivých nabídek bank je podmínka zřízení běžného účtu. U některých finančních institucí si bez něj spořící účet nezařídíte.

Co byste ještě měli vědět?

Platební kartu k tomuto typu účtu nedostanete, ale existují i výjimky. Účty bývají bez poplatku, bez výpovědní lhůty a bez omezení výše vkladu. Vklady jsou že zákona pojištěny do výše 100 000 EUR.

Jak založit konto?

Založení spořícího účtu není složité a s využitím internetu je to otázka pár minut. Nemusíte chodit na pobočku a ztrácet tak čas. Jednoduše jen oskenujete požadované dokumenty a smlouva vám bude zaslána elektronicky či poštou. Samozřejmě je to na vás. Vše lze vyřídit i na pobočce banky.

Při sjednávání spořícího konta vám mohou pomoci srovnávače účtů. U jednotlivých produktů se vám zobrazí nejdůležitější informace a podmínky sjednání. Pro zajímavější zhodnocení si můžete spoření na tomto účtu spojit s investicemi, např. do podílových fondů.

Hodnocení
0 / 5 0

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *