skip to Main Content

Havarijní pojištění

Úspora až 70 % a to během 5 minut!

Havarijní pojištění online
Porovnejte zdarma nabídky dostupného havarijního pojištění a objevte pojistku, která perfektně vyhovuje vašim potřebám
Získejte nejvýhodnější havarijní pojištění už za pár minut a bez zbytečných průtahů
Nemusíte se obtěžovat s papírováním, pojištění lze sjednat online z pohodlí vašeho domova
Kalkulačka havarijního pojištění

Vyřízení během 5 minut

Můžete ušetřit až 70 %

Zelená karta ihned k dispozici

Jak si sjednat havarijní pojištění online

Vyplňte své údaje:

Budete nám muset sdělit pár nezbytných informací o své osobě a automobilu, který chcete pojistit.

Porovnejte nabídky:

Porovnáváme veškeré dostupné nabídky havarijního pojištění od prověřených poskytovatelů, abychom vám dokázali najít tu nejlepší nabídku.

Vyberte si svého pojistitele:

Ukážeme vám seznam nabídek a vy si jednoduše vyberete takovou pojistku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Havarijní pojištění na PROFI MONEY

Srovnávač pojištění na PROFI MONEY dokáže zájemcům o havarijní pojištění dopomoci dosáhnout výrazné slevy na pojistném, která může činit až 70 % oproti standardně placenému pojistnému. Se srovnáváním pojistných produktů máme bohaté zkušenosti, a tak dovedeme pomoci opravdu každému. Neustále se snažíme naši službu zdokonalovat, abychom vám byli v reálném čase schopní najít to nejlepší havarijní pojištění, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Nemějte strach, naše služba je bezplatná, stačí, když nám sdělíte pár informací a už za 5 minut se můžete dočkat kýženého výsledku. Před sjednáním havarijního pojištění online si připravte následující:

 • Informace o vašem vozidle – typ, model a stáří vozu, poznávací značka.
 • Vaše osobní údaje – věk, trvalé bydliště.
 • Mobilní telefon a emailovou adresu.
 • Platební kartu, se kterou můžete pojištění online okamžitě zaplatit. Využít můžete alternativně i bankovního spojení, kdy platba neproběhne okamžitě a dojde tak k menšímu zpoždění v úhradě pojištění.
 • Historie bezeškodného průběhu – délka období, po které jezdíte bez nehod je jedním z nejdůležitějších kritérií, kromě vašeho věku, které rozhoduje o celkové ceně pojistného placeného za havarijní pojištění.

Kteří řidiči potřebují havarijní pojištění vůbec nejvíce?

Havarijní pojištění není ze zákona vyžadovaný typ autopojištění. Pokud ale chcete jezdit na českých silnicích s klidem, je vhodné, abyste si ho pořídili. Jeho sjednání by pak měli zvážit především následující řidiči:

 • Mladý řidič – pokud jste řidič ve věku 18-24 let s málo zkušenostmi, riziko autohavárie ve vašem případě roste.
 • Nezkušený řidič – nemusíte být nutně mladí, abyste byli nezkušení řidiči. Možná že už pár let sedá na vaše řidičské oprávnění v peněžence prach a vy uvažujete o kondičních jízdách s instruktorem. Pokud si nejste za volantem úplně jistí, opět se vyplatí zřídit si havarijní pojištění, které vás případně může ochránit před škodami, které si způsobíte na vlastním vozidle.
 • Řidiči starší 60 let – věk nezastavíte a s vyšším věkem dochází ke zhoršování vašich senzomotorických funkcí, a proto opět stojí za úvahu, zda si kromě povinného ručení raději nesjednáte i havarijní pojištění.
 • Zodpovědný řidič – každý zodpovědný majitel vozidla bez rozdílu věku a zkušeností by měl o sjednání havarijního pojištění zauvažovat. Jeho sjednání vás může ochránit před vysokými – mnohdy fatálními – škodami.

Získejte nejlevnější havarijní pojištění

Cena havarijního pojištění se u drahých vozů může vyšplhat až do desetitisíců. Pokud však podniknete některá opatření, můžete výrazně náklady na sjednání pojistné smlouvy snížit.

 1. Nastavte si roční pojistné – pokud zaplatíte pojistné na celý rok najednou, pochopitelně zaplatíte jednorázově vyšší částku. Oproti součtu měsíčních plateb však dosáhnete výrazné úspory.
 2. O havarijním pojištění přemýšlejte už při nákupu vozidla – drahá a výkonnější vozidla bude přirozeně dražší i pojistit. Než se definitivně rozhodnete pro koupi vámi vybraného vozu, zamyslete se nad tím, jak drahý bude jeho budoucí provoz, a především řádné pojištění. Zejména mladí řidiči jsou obvykle negativně překvapení cenou pojistného za havarijní pojištění.
 3. Jezděte opatrně – pokud se vám bude dařit dlouhodobě jezdit bez nehod, bude se vám nasčítat období bez hlášení pojistné události a tento tzv. bezeškodní průběh má posléze výrazný vliv na to, kolik ve finále budete za havarijní pojištění nebo i povinné ručení platit. Opatrnost za volantem se vyplatí dvojnásob.
 4. Vyberte si pojišťovnu, která vám dá slevu za to, že jezdíte málo – už i na českém trhu existují pojišťovny, které vrací část pojistného za pojištění automobilu, pokud prokážete, že jste za rok najezdili podprůměrné množství kilometrů. Některým pojišťovnám dokonce postačí, pokud vyfotíte v den výročí stav tachometru a odešlete jim tuto fotografii prostřednictvím jejich aplikace.
 5. Vyhněte se automatickému prodloužení havarijního pojištění – pojistná smlouva je k datu výročí automaticky prodloužena, pokud si však nastavíte například upozornění do kalendáře, můžete včas využít srovnávače havarijního pojištění a podívat se, zda není na trhu nějaká levnější nabídka pojištění. Navíc vám takové srovnání zabere pouze pár minut. Konkurenční nabídky havarijního pojištění byste měli hledat nejdéle 2 měsíce před výročím vaší pojistné smlouvy. Stávající smlouvo je potřeba vypovědět písemně a výpověď musí dorazit na adresu pojišťovny alespoň 6 týdnů před výročím smlouvy.

Co vše kryje havarijní pojištění

Havarijní pojištění kryje na rozdíl od povinného ručení i škody, které si vinou dopravní nehody způsobíte na vlastním voze. Není tak ze zákona povinné, rozhodně se však vyplatí ho sjednat.

Dle vybraných připojištění je možné se pojistit téměř na cokoliv, na co si vzpomenete.

 • Škody, které způsobíte dopravní nehodou na vlastním vozidle až do výše hodnoty automobilu
 • Poškození, které na vašem voze vznikly v důsledku srážky se zvířetem
 • Škoda, která vám vznikla krádeží vozidla nebo poškozením vozidla vandalem
 • Poškození, jež způsobily na vašem vozidle přírodní živly – kroupy, záplavy, popadané větve atd.
 • Pojištění skel vašeho vozidla včetně předního i střešního okna

Kromě základních připojištění jsou k havarijnímu pojištění často nabízeny také následující služby:

 • Asistenční služba
 • Půjčení náhradního vozidla
 • Pojištění poškozených zavazadel
 • Úrazové pojištění řidiče i ostatních cestujících

Sjednání havarijního pojištění se můžete chránit téměř před všemi riziky, které by z používání nebo vlastnění vašeho vozu mohli plynout. Výluky z pojištění se obvykle vztahují pouze na řízení pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Počítat také běžně musíte i se spoluúčastí na škodě, která se nejčastěji pohybuje mezi 5–10 %. Pokud jste ochotni si připlatit, můžete si však sjednat i havarijní pojištění s nulovou spoluúčastí pojistníka.

 • Jakékoliv škody, které způsobíte řízením pod vlivem návykových látek
 • Obvykle je nutné sjednat si spoluúčast na škodách, případně si na pojistném výrazně připlatit

Zajistěte si nejlepší cenu havarijního pojištění díky srovnání

Výše jste se už dozvěděli, na co je třeba myslet, abyste mohli pomýšlet na levné havarijní pojištění. Je nepochybné, že typ vozu a délka bezeškodného průběhu výrazně promlouvá do ceny pojistného.

Bez ohledu na vaše konkrétní okolnosti je však důležité, zda jste obdrželi za stávajících podmínek to nejvýhodnější havarijní pojištění. To můžete zjistit tak, že budete procházet jednotlivé weby pojišťoven a porovnávat jejich nabídky manuálně, nebo můžete využít našeho srovnávače a porovnat si jednotlivé nabídky havarijního pojištění online. Nejenom, že vám nabídneme požadované výsledky už za pár okamžiků, často se může stát, že vám dokážeme vyjednat i zajímavější slevu, než byste mohli dosáhnout vy jako jednotlivec. Neváhejte tak a informativně si porovnejte jednotlivé nabídky.

Jaká může být cena havarijního pojištění

Automobil Běžně U nás Úspora
Škoda Fabia II 1.2 HTP 10 286 Kč 4 668 Kč 5 618 Kč
Škoda Octavia II 1.9 TDI 13 763 Kč 4 826 Kč 8 937 Kč
Ford Focus II 1.6 16V 12 169 Kč 7 206 Kč Kč 4 963 Kč

Časté dotazy

Je nutné si sjednávat havarijní pojištění?

Ze zákona majitelé vozu tuto povinnost nemají. Pokud si však nesjednáte havarijní pojištění a způsobíte nehodu, mohou jít škody na vašem voze do statisíců. Bez sjednaného havarijního pojištění neuvidíte z povinného ručení ani korunu.

Proč je pojištění vozidel pro nové a mladé řidiče tak drahé?

Noví a mladí řidiči musí obecně platit mnohem vyšší pojistné za havarijní i povinné ručení, protože pojišťovny považují tyto skupiny řidičů za větší riziko. Nemají tolik řidičských zkušeností – panuje vyšší riziko, že se stanou účastníky dopravní nehody a uplatní svůj nárok na odškodnění. Pojišťovny si tak za vyšší riziko nechají přirozeně více zaplatit.

Můžou mi pomoci ušetřit na pojistném rodiče?

Havarijní pojištění na váš vůz může uzavřít i váš rodič, který má třeba delší bezeškodný průběh a vzhledem k vyššímu věku získá levnější pojistku. Dočasně se může jednat o řešení, jednou vás však toto jednání „dožene“ a nakonec bude na vás, abyste si začali sami vytvářet dostatečně dlouhý bezeškodní průběh, který vám samotným přinese výraznou slevu na pojistném.

Je levnější platit měsíční nebo roční pojistné?

Pokud budete schopní uhradit roční pojistné za havarijní pojištění, určitě ušetříte. Měsíční platby mohou být užitečné, protože si rozložíte pojistné do více splátek, nakonec však na pojistném přeplatíte navíc.

Co je to spoluúčast?

Spoluúčast je procentuální nebo absolutní částka, kterou se budete podílet na uhrazení vaší pojistné události. Nejčastěji se pohybuje mezi 5-10 % nebo od minimální částky 1 000 Kč. Havarijní pojištění s vyšší spoluúčastí pojištěného je levnější. Za nulovou spoluúčast si přirozeně připlatíte na pojistném.

Co je to bezeškodní průběh?

Jedná se o období, po které jste pojištění a nenahlásili jste žádnou pojistnou událost – jezdíte bez nehod. Čím delší toto období bude, tím více srazí poskytovatel pojištění cenu havarijního pojištění dolů, protože vidí, že u vás panuje menší pravděpodobnost nehody.

Musím svého pojistitele informovat o každé nehodě?

Pokud jste si způsobily na vašem vozidle minimální škodu, možná ani není nutné škodu hlásit pojišťovně. Jednak byste přišli o dlouho budovaný bezeškodní průběh a také by výsledná spoluúčast, která má obvykle stanovenou minimální výši, mohla přesáhnout škodu na vašem vozidle. V některých případech se tak drobnou škodu ani nevyplatí hlásit.

Reference klientů

Srovnávač mi dal spoustu možností, abych se mohla rozhodnout, které havarijní pojištění si nakonec vyberu. Ušetřila jsem díky srovnání spoustu peněz. Nikdy předtím jsem srovnávače nepoužívala, ale od nynějška už ho budu používat při každé příležitosti. Díky.  

Srovnávač na PROFI MONEY mi pomohl ušetřit na pojistném 1 500 Kč. Za pár minut času to je super odměna. Můžu jenom doporučit.

Mohl jsem si snadno na jednom místě zobrazit všechny dostupné nabídky havarijního pojištění, podívat se na to, co společnosti nabízejí, a nakonec se rozhodnout pro tu správnou pojistku. Velmi jednoduché použití a člověk dostane přesně to, co od srovnávače očekává.

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank: