skip to Main Content

Spořicí účet od ING

  • Stávající i noví klienti 2 % úrok na 6 měsíců (až do vkladu 300 tisíc).
  • Možnost založit spořicí účet snadno prostřednictvím internetu.
  • Žádné poplatky, navíc jsou peníze kdykoliv po ruce.
Porovnat spořící účty
Spoření s ING

Úrok až
2 %

Vedení účtu
Zdarma

Vyřízení online
Ano

Základní údaje

Úroková sazba do 300 000 Kč 2 % po dobu 6 měsíců
Úroková sazba do 300 000 Kč 0,50 %
Úroková sazba nad 300 000 Kč 0,10 %
Poplatky za vedení Zdarma
Povinný běžný účet Ano
Platební karta k účtu Ne
Minimální vklad 0 Kč
Možnost vyřídit online Ano
Měna účtu CZK

ING je na tuzemském poli už dlouholetou stálicí

Oranžový lev a dlouholetá nizozemská tradice, to jsou poznávací znaky skupiny ING, která se na českém trhu specializovala dlouhou dobu nejen na pojištění, ale i komerční bankovnictví nebo penzijní spoření. Nyní po změně obchodní strategie nabízí pouze spořicí účty a investice do podílových fondů. V ČR je velmi oblíbený například spořicí účet ING Konto, jenž je aktivní již od roku 2001.

Kvůli jeho založení nemusíte měnit banku, posílat minimální vklad a peníze jsou vždy k dispozici. Jednoduché založení online, spolupráce až s trojicí účtů v libovolných českých bankách. Klientům je u ING k dispozici pro investice také více než třicet různých podílových fondů, portfolio je skutečně široké.

Časté dotazy

Jaká dlouho bude platit zvýhodněná sazba 2 % p. a.?

Tato úroková sazba je k dispozici na šest měsíců a platí na každý nový měsíční vklad až do třísettisícové výše. Standardní úroky pro ING Konto do 300 tisíc korun jsou jinak 0,50 % p. a., pro vyšší vklady pak 0,1 % p. a.

Jak si mohu ING Konto vlastně založit?

Možností je tu hned několik, kromě využití internetu také osobně na pobočkách ING Bank N.V., přes bezplatnou infolinku nebo poradce pro finanční plánování ING. Online založení je podle údajů na webu ING otázkou pouhých pěti minut vašeho času.

Jaké jsou podmínky pro založení tohoto spořícího účtu?

ING Konto je určeno všem fyzickým osobám starším osmnácti let, které disponují kontaktní adresou v rámci ČR – tedy například i pro cizí státní příslušníky s trvalým pobytem. Konto není k dispozici pro podnikatele.

Dokumenty

Logo od ING

Velmi atraktivní sazba, nicméně jen na půl roku

Minimální vklad je už ve výši jedné koruny, spolupracovat lze s jakoukoliv tuzemskou bankou (resp. až třemi různými účty). ING Konto lze založit pouze v českých korunách, k dispozici je i přehledná kontrola pomocí internetového bankovnictví, případně telefonické infolinky. Pro novou i stávající klientelu je k dispozici úroková sazba 2 %, která bude platná jen po dobu šesti měsíců (a týkat se všech nových měsíčních vkladů). Po uplynutí této lhůty bude úročení pásmové podle zůstatku na účtu, a to nejvýše 0,5 % p. a.

Půjčky pro podnikatele i začínající živnostníky.

Oranžová barva je dlouhodobě velmi populární

ING konto je na trhu už přes osmnáct let a za tu dobu si vybudovalo mezi klienty značnou oblibu. Patří rozhodně k nejznámějším spořicím účtům v ČR a s nynější nabídkou bonusového úroku 2 % na šestiměsíční období jistě popularita o to více naroste. Žádné výpovědní lhůty ani poplatky za zřízení či dokonce měsíční vedení účtu jsou také velké plus. V roce 2009 ještě mělo ING Konto úrokovou sazbu přes 3 % p. a., ta i vlivem snižování REPO sazby ČNB začala postupně klesat.

Nulové sankce za jakýkoliv výběr

Žádné pokuty za vybrání hotovosti, navíc můžete podobnou akci uskutečnit klidně už za pár minut, žádné ohlašování a čekání není nutné. S prostředky tak můžete volně disponovat, což je u tohoto spořicího účtu velká výhoda v porovnání třeba s různými termínovanými vklady. Neexistují zde jakékoliv výpovědní lhůty, nečekejte ani poplatky za vklad, výběr či třeba také samotné vedení a založení spořicího konta.

Logo ING

Něco málo o ING Group

V ČR je k dispozici několik zákaznických center ING, kromě Brna, Plzně nebo Ostravy najdeme další i v Praze (Chodov, Flora, Národní Třída). ING Group působí v České republice od roku 1992 (přičemž samotná ING Group v Nizozemsku vznikla o rok dříve), aktivní je také v dalších více než čtyřiceti zemích světa. Sídlí v Amsterdamu, celosvětově má více než padesát tisíc zaměstnanců.

Podobné účty

Logo od Banka CREDITAS
Logo banky Air bank
Logo od Raiffeisenbank
Logo od Sberbank
Logo Equa Bank
Hodnocení
0 / 5 0

Your page rank: