skip to Main Content

Povinné ručení

Ušetřete až 70 % z ceny během 5 minut!

Povinné ručení online
Srovnejte si zdarma nabídky povinného ručení a objevte nabídku, která perfektně vyhovuje vašim potřebám
Získejte nejvýhodnější povinné ručení už za pár minut a bez zbytečných průtahů
Zapomeňte na papírování, vše lze vyřídit online a pohodlně z vašeho domova
Kalkulačka povinného ručení

Vyřízení během 5 minut

Můžete ušetřit až 70 %

Zelená karta ihned k dispozici

Jak si sjednat povinné ručení online

Porovnejte nabídky:

Porovnáváme veškeré dostupné nabídky povinného ručení od prověřených poskytovatelů, abychom vám dokázali najít tu nejlepší nabídku.

Vyberte si svého pojistitele:

Ukážeme vám seznam nabídek a vy si jednoduše vyberete takovou pojistku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Vyberte si svého pojistitele:

Ukážeme vám seznam nabídek a vy si jednoduše vyberete takovou pojistku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Povinné ručení na PROFI MONEY

Na PROFI MONEY se dlouhodobě snažíme pomáhat klientům k úspoře peněz a nejinak tomu je i v případě povinného ručení. Máme spoustu zkušeností s pomocí řidičům jako jste vy. Usilovně pracujeme na tom, abychom vám našli to nejlepší povinné ručení, rychle a bez jakýchkoliv zmatků. Pokud jste ve světě online srovnávání pojištění nováčkem, vězte, že získání toho nejlepšího povinného ručení je velmi snadné a trvá to asi 5 minut.

Před sjednáním povinného ručení online si připravte následující:

 • Informace o vašem voze, které jsou uvedené na stávajícím povinném ručení nebo technickém průkazu vozidla
 • Občanský průkaz, ze kterého opíšete vaše osobní údaje
 • Mobilní telefon a emailovou adresu
 • Platební kartu, se kterou můžete pojištění online okamžitě zaplatit. Využít můžete alternativně i bankovního spojení, kdy platba neproběhne okamžitě a dojde tak k menšímu zpoždění v zaslání vaší zelené karty.
 • Přístup k tiskárně, na které si zelenou kartu vytisknete (nově můžete tisknout i černobíle) a okamžitě ji můžete začít využívat.

Získejte nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení nemusí být zrovna levnou záležitostí, ale existují způsoby, jak na pojistném můžete ušetřit:

 1. Plaťte ho ročně – jednorázová roční platba bývá sice mnohem vyšší než měsíční platba pojistného, V součtu však ušetříte na pojistném výraznou částku.
 2. Přemýšlejte o správné volbě vozidla – automobily s malým objemem motoru bude levnější pojistit. Stejně tak starší modely o nižší hodnotě vás vyjdou na povinném ručení lépe. Přemýšlejte dopředu o těchto faktorech, které mohou posléze ovlivnit výši pojistného.
 3. Zvažte instalaci telematického zařízení – některé pojišťovny vám můžou snížit pojistné na základě nízkého počtu odjetých kilometrů. Za tímto účelem je však obvykle třeba do automobilu nainstalovat menší telematické zařízení. Některým pojišťovnám pak dokonce postačí vyfotit stav tachometru na počátku povinného ručení a v den jeho výročí, tato možnost je však zatím pouze výjimečná.
 4. Věnujte pozornost i poplatkům – neinzeruje pojišťovna nízké základní povinné ručení, na které jsou navázány další skryté poplatky? Na první pohled levná pojistka se vám může nakonec prodražit.
 5. Jezděte opatrně – pokud budete řídit dlouhodobě bez nehod a nebudete hlásit žádné škody, tato skutečnost se výrazně projeví v ceně vašeho budoucího pojistného. Délka tzv. bezeškodného průběhu je velmi důležitým faktorem, který může výši pojistného hrazeného za povinné ručení výrazně ovlivnit.
 6. Využijte srovnání povinného ručení – asi nebudete překvapení, když uslyšíte, že naším nejlepším tipem, jak získat nejlevnější povinné ručení je využití srovnávače. Může se zdát, že se vyhnete zbytečným potížím, pokud si necháte své povinné ručení každý rok automaticky prodlužovat, s využitím srovnávače však můžete na pojistném ušetřit i tisíce korun. Prohlížení jednotlivých webů pojistitelů může být časově náročné. Porovnejte ceny s námi a během několika minut se můžete dobrat kýženého výsledku.

Co vše kryje povinné ručení

Povinné ručení je základní a zákonem vyžadované pojištění, které nekryje úplně všechny škody, jež mohou váš vůz postihnout. Co všechno povinné ručení kryje a co nikoliv?

 • Jakékoliv škody, které způsobíte dopravní nehodou na voze a majetku druhého účastníka dopravní nehody
 • Náklady na zdravotní péči a náhradu za ušlý zisk druhého účastníka dopravní nehody
 • Škody, které svou dopravní nehodou způsobíte i komukoliv jinému, kromě přímého účastníka dopravní nehody
 • Povinné ručení kryje i škody spojené s úmrtím jiné osoby, která je účastníkem dopravní nehody
 • Rovněž se vztahuje na výdaje, které jsou spojené s odstraněním následků dopravní nehody
 • Škody, které si případnou dopravní nehodou způsobíte na vlastním vozidle
 • Škody, které jsou způsobeny na vašem vozidle živelní katastrofou nebo zlodějem

Zajistěte si nejlepší cenu povinného ručení díky srovnání pojišťoven

Jedním z nejlepších způsobů, jak snížit cenu povinného ručení na minimum, je vybudování dostatečně dlouhého bezeškodného průběhu. Pokud budete jezdit dlouhodobě bezpečně a bez nehod, získáte výraznou slevu na pojistném. Významnou úsporu však nezískáte hned.

Bez ohledu na skutečnost, zda na tuto slevu nárok máte nebo ne, je důležité se ujistit, že jste si sjednali to nejlevnější povinné ručení. Prostřednictvím srovnávače povinného ručení toho můžete docílit s minimálním úsilím a za velmi krátkou dobu. Sdělte nám informace o své osobě a svém voze a my vám přineseme seznam těch nejlepších dostupných nabídek povinného ručení, které splňují vaše požadavky.

Jaká může být cena povinného ručení

Objem v cm3 Běžně U nás Úspora
do 1 000 cm3 1 561 Kč 971 Kč 590 Kč
1 000 – 1 350 cm3 2 156 Kč 1 432 Kč 724 Kč
1 350 – 1 850 cm3 2 359 Kč 1 628 Kč 731 Kč
1 850 – 2 500 cm3 3 192 Kč 1 688 Kč 1 555 Kč
nad 2 500 cm3 4 385 Kč 2 292 Kč 2 093 Kč

Časté dotazy

Je možné platit povinné ručení i měsíčně?

Klasicky se platí povinné ručení na roční bázi, díky čemuž získáte i slevu na pojistném. Pokud by pro vás však byla roční platba příliš vysoká, je možné si sjednat i povinné ručení, které je placeno měsíčně.

Co je to bezeškodní průběh?

Bezeškodní průběh je počet let, po který jste jezdili bez nehody. Pojišťovny nabízejí výrazné slevy na pojistném za každý rok, kdy jste nemuseli hlásit žádnou pojistnou událost. Čím delší bezeškodní průběh máte, tím větší slevu získáte, protože panuje nižší pravděpodobnost, že jako řidič bez nehod budete mít nehodu někdy v budoucnu.

Vztahuje se povinné ručení i na zahraničí?

Pokud plánujete se svým vozem „vycestovat“ nemusíte mít obavy. Povinné ručení má stejnou platnost u nás jako ve všech dalších zemích EU. Plánujete-li s autem cestovat ještě dále, pak doporučujeme sjednat cestovní pojištění s připojištěním osobní odpovědnosti.

Jak dlouhou platnost mají jednotlivé nabídky povinného ručení ve srovnávači?

Platnost nabídek se může lišit v závislosti na pojistiteli. Některé nabídky mohou vypršet ve stejný den, kdy je obdržíte, platnost jiných může být i několik týdnů.

Jak se promítá hodnota vozu do výše pojistného?

Povinné ručení hodnotnějšího vozu je přirozeně dražší. Nemusíte se však bát, že byste museli nějak složitě zjišťovat hodnotu vašeho automobilu. Když dostanete nabídku na pojištění, tržní hodnota vašeho vozu je odhadnuta automaticky na základě jeho stáří, modelu a značky.

Jak se hlásí pojistná událost?

Jednoduše okamžitě telefonicky kontaktujete svého pojistitele a budete se řídit pokyny, které se dozvíte od pracovníka pojišťovny.

Minulý rok jsem hlásil pojistnou událost, bude cena mého povinného ručení vyšší?

Bohužel je pravděpodobné, že dojde k navýšení vašeho pojistného, pokud jste v posledním roce způsobili nějakou dopravní nehodu. Váš bezeškodní průběh se zásadně zkrátí, což byla sleva, která výrazně snižovala cenu vašeho předchozího pojistného.

Jsou účtované nějaké poplatky za zrušení stávajícího povinného ručení?

Zrušení povinného ručení je bez poplatku. Pouze je třeba ho vypovědět písemně a doručit nejdéle 6 týdnů před výročím smlouvy na adresu pojišťovny. V opačném případě se vaše povinné ručení automaticky o rok prodlouží.

Reference klientů

Končilo mi stávající povinné ručení, tak jsem před jeho automatickým prodloužením pro jistotu vyzkoušel srovnávač na PROFI MONEY, jestli se mi nepodaří získat nějakou slevu na pojistném. Ušetřil jsem pěkných 500 Kč za pár minut hledání. Díky!

Super zkušenost. Žádost o povinné ručení je velmi jednoduchá a vyřízená za pár minut. Získala jsem velmi levné povinné ručení i v porovnání s dalšími online kalkulačkami.

Velmi snadná žádost o povinné ručení, zajímavé nabídky pojištění. Díky PROFI MONEY se mi podařilo ušetřit více než 1 000 Kč. Určitě využiji srovnávače i v budoucnu a vám doporučuji totéž.

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank: