skip to Main Content

5 tipů, jak získat nejvýhodnější autopůjčku

Nejvýhodnější autopůjčka

Vyjednání výhodné ceny nového vozu je jen polovinou úspěchu. K výhodnému nákupu potřebujete také výhodnou půjčku na auto. Chcete-li získat nejvýhodnější autopůjčku, budete muset porovnat úrokové sazby, úvěrové podmínky a poplatky alespoň u tří věřitelů, pokud je to možné. Výhodnost úvěru se liší podle věřitele, bonity dlužníka a dalších faktorů. Nejlepším nástrojem, bez kterého se neobejdete tak je srovnání půjček na auto.

Co je třeba udělat před podáním žádosti o půjčku na auto? Je toho mnoho. Málokdy je však dobrý nápad žádat o první půjčku na auto, na kterou narazíte. Chcete-li si být jisti, že získáte nejlepší možnou nabídku, podnikněte předem několik kroků ke zlepšení svých šancí.

1. Zkontrolujte své úvěrové registry

Prvním krokem v tomto procesu je seznámení se s vlastní úvěrovou historií. Vaše záznamy v registrech dlužníků jsou jedním z největších faktorů, které určují vaši šanci, zda získáte výhodnou autopůjčku.

Existuje mnoho online možností, které vám umožní zkontrolovat si vaše registry. Pokud zjistíte, že jsou o vás vedeny nějaké negativní záznamy, které minimalizují vaši šanci na získání bankovní půjčky, stále nemusíte zoufat. Existuje šance, že vám někteří poskytovatelé peníze půjčí, i když vaše finanční situace není ideální. Za úvěr si však samozřejmě budete muset připlatit.

Klíčový poznatek: Drobné písmo obsahuje podrobnosti o poplatcích a omezeních, které mohou zvýšit celkové náklady na vaši půjčku.

2. Udělejte si průzkum

Online průzkum je klíčový při rozhodování, která půjčka na auto je pro vás ta pravá. Online kalkulačka financování automobilu vám pomůže určit, který typ financování je pro vás nejvhodnější, a recenze poskytovatelů úvěrů na auto vám pomohou zúžit seznam potenciálních společností.

Několik aspektů, kterým je třeba věnovat pozornost při zkoumání půjček, jsou úrokové sazby, podmínky splácení, požadovaná akontace a případné sankce, které jsou s půjčkou spojeny. Poskytovatele půjček si můžete také prověřit na stránkách České národní banky, abyste se ujistili, že jsou zvažované možnosti důvěryhodné.

Klíčový poznatek: Prozkoumejte možnosti, podmínky a hodnocení zákazníků potenciálních věřitelů, abyste se ujistili, že mají dobrou pověst.

3. Zjišťujte celkovou výši půjčky, nikoliv výši měsíční splátky.

Měsíční splátku byste měli brát v úvahu pouze tehdy, když si soukromě spočítáte, kolik chcete za svůj vůz utratit. Poté již o měsíčních splátkách nespekulujte.

Někteří věřitelé se mohou zaměřit na splátky, aby vás přiměli půjčit si více peněz – inzerují nižší měsíční splátku díky tomu, že prodlouží počet měsíců, po které budete úvěr splácet. Tímto způsobem vydělají více na úrocích a vy budete muset se svým stárnoucím vozem jezdit déle. Místo toho zůstaňte pevní v přesvědčení, kolik si skutečně potřebujete půjčit na základě ceny kupovaného vozu, a na základě toho si vyjednejte podmínky splácení.

Klíčový poznatek: Půjčky na auto vybírejte podle částky, kterou si chcete půjčit – s dobou splácení a měsíční splátkou si můžete pohrát později.

4. Porovnejte nabídky autopůjček

Jakmile jste provedli průzkum a máte před sebou několik možností, je čas porovnat ceny. Nejlepší způsob, jak to udělat, je získat nabídky od několika společností a porovnat RPSN jednotlivých půjček. Získáte-li prostřednictvím srovnání půjček na auto několik nabídek můžete porovnat co vám jednotlivý poskytovatelé nabízí na jednom místě.

Až obdržíte nabídky, věnujte velkou pozornost RPSN i době splácení. I když má půjčka s delší dobou splatnosti nižší měsíční splátku, v průběhu času zaplatíte více na úrocích.

Klíčový poznatek: Porovnávejte nabídky alespoň od tří věřitelů, abyste mohli porovnat úrokové sazby a podmínky.

5. Přečtěte si drobné písmo

Po získání nabídek úvěrů věnujte čas prostudování drobného písma. Jedná se o závaznou smlouvu, která vás bude provázet několik let, takže musíte přesně vědět, k čemu se zavazujete. Mezi aspekty, kterým je třeba věnovat pozornost, patří podmínky splácení, pokuty za zmeškání pravidelné splátky a sankce za předčasné splacení.

Klíčový poznatek: Drobné písmo obsahuje podrobnosti o poplatcích a omezeních, které mohou zvýšit celkové náklady na vaši půjčku.

Jaká je dobrá úroková sazba úvěru na auto?

Dobrá sazba úvěru na auto je poměrně individuální téma. Pro řidiče s dobrou bonitou se nejnižší sazby mohou pohybovat od 4 % výše, zatímco u řidičů se špatnou bonitou se mohou sazby blížit 10 nebo 11 %. Proto je tak důležité se porozhlédnout po více nabídkách. Díky tomu si můžete vybrat mezi sazbami nabízenými pro vaši individuální situaci. Obecně lze říci, že dobrá půjčka je taková, která má nízké poplatky a nabízí podmínky splácení, které pro vás mají smysl.

Můžete také zauvažovat o tom, že si našetříte na vyšší akontaci. Dvě hlavní výhody plynoucí ze spoření na akontaci jsou získání nižší měsíční splátky a možnost získání celkově lepší úrokové sazby. 20% akontace při koupi vozu by tak měla být vaším minimálním cílem.

Náš tip na výhodnou autopůjčku

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.