skip to Main Content

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí i problémovým klientům

Nebankovní půjčky, kde půjčí každému

Máte negativní zkušenost se sjednáním půjčky v bance a přemýšlíte, kde by vám mohli půjčit? V prvé řadě záleží, z jakého důvodu vás bance odmítly. Řešením však mohou být nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí každému a které neposuzují bonitu klientů, tak přísně, právě jako banky.

Nebankovní půjčky, kde půjčí i problémovým klientům, se také dělí na několik kategorií. Některé nepožadují potvrzení o výši příjmů, jiné nabízejí peníze na cokoliv, a ačkoliv je to složité, stále se najdou úvěrové společnosti, které vám půjčí i v exekuci. V dnešní době, kdy se neustále zpřísňuje regulace trhu ze strany ČNB jich však už je opravdu pomálu. Tyto společnosti se tím ani nijak extra nechlubí, protože se svým jednáním už dostávají do šedé zóny úvěrového trhu.

Na jednu stranu tak přináší regulace trhu klientům nepříjemnosti, protože ti opravdu problémoví v exekuci nebo v insolvenci mají značně omezené možnosti. Na druhou stranu nelze ČNB vinit z něčeho úmyslného, snaží se pouze svými kroky chránit klienty, kteří by nemuseli být schopní další půjčku splácet. Berte prosím tento článek, jako návod, kde hledat půjčky pro problémové klienty, zda si však takovou půjčku pořídíte už necháváme čistě na vašem zdravém rozumu. Dobře si to rozmyslete.

Nebankovní půjčka, kde exekuce nevadí

Exekuci nikdo dobrovolně nepodstupuje, bohužel se jí však někteří z nás nevyhnou. Většinou se tak stává kvůli neuváženému hospodaření s vlastními penězi. Neochota nebo nemožnost splácet drobné dluhy v minulosti se pak s vámi táhne velmi dlouho. Do exekuce se však můžete dostat i téměř nezaviněně. Stačí nezaplatit drobnou pokutu za jízdu na černo nebo vás třeba postihne neočekávaná životní situace.

Pokud vám odchází z účtu exekuce a vy si chcete půjčit, možností pár máte, cestu do banky si však můžete odpustit. Půjček, kde exekuce nevadí se však několik najde. Stačí se trošku více porozhlédnout na nebankovním trhu. I mezi nebankovními společnostmi panují rozdíly, v exekuci vám nepůjčí každá, některé však ano.

Nejčastěji se jedná o SMS půjčky, hotovostní půjčky, drobné půjčky před výplatou nebo jejich kombinaci. Jak je možné, že vám na rozdíl od jiných úvěrových poskytovatelů tyto společnosti půjčí? Jmenované půjčky jsou obvykle charakteristické nízkým úvěrovým rámcem, který dosahuje výše okolo 10 maximálně však 20 tisíc Kč.

Ani tyto společnosti si bohužel nevezmou na triko zadlužit vás víc a dostat vás do ještě větších problémů se splácením.

Náš tip – větší šanci na sjednání půjčky s exekucí získáte, pokud budete mít spolužadatele nebo budete ručit nemovitostí.

Půjčka v insolvenci

Půjčku lidem v insolvenci je opět velmi těžké získat. V podstatě se jedná opět o velmi rizikový úvěr. Ačkoliv se zase najdou nebankovní společnosti, které vám půjčku i v insolvenci zřídí, dejte si pozor. Zde se klidně může jednat o chování v rozporu s insolvenčním zákonem a dlužník se dokonce vystavuje riziku zrušení insolvence.

Dlužníci by si měli rovněž dobře rozmyslet, zda si mají skutečně další půjčku sjednat. Pokud jste v insolvenci, zůstává vám pouze soudně nezabavitelné minimum. Platíte-li z tohoto minima už bydlení a stravu, určitě vám příliš mnoho peněz na měsíční splátky nezbude. Pokud ale zvážíte všechna pro a proti, a nakonec se pro sjednání půjčky v insolvenci rozhodnete, nějaký poskytovatel mikropůjček se najde.

Náš tip – rozmyslete si, zda by nebylo lepší si nechat finančně pomoci od své rodiny či přátel.

Půjčka po insolvenci

Pokud vám už insolvence skončila máte z půli vyhráno, není však ještě moc čas vítězství slavit. Pozitivní určitě je, že už vám pravidelně nestrhávají z účtu příjem, který přesahuje nezabavitelné minimum. Už to by vám mělo finančně výrazně pomoci.

Co se týče půjček po insolvenci, tam pro ně platí podobná pravidla jako pro půjčky v exekuci. Bohužel je ještě dalších 5 let u vašeho jména uveden negativní záznam v registru dlužníků, který vám nedovolí jít si sjednat půjčku do banky. Jakmile však uplyne 5 let od konce vaší insolvence, záznamy v rejstříku se vymažou a vy můžete jít klidně pro úvěr do banky. Po této době již můžete žádat o účelové i neúčelové půjčky, hypotéky atd., záleží pouze jaké půjčky si z hlediska svých příjmů můžete dovolit.

Náš tip – jakmile uplyne 5 let od konce insolvence, můžete žádat o půjčku banku

Slovo závěrem

Jak jsme psali výše, půjčku v exekuci i v insolvenci můžete neoficiálně získat u vícero nebankovních společností. Svým jednáním však podstupujete poměrně značné riziko. Jednak si můžete z důvodu porušení insolvenčního zákona zavinit ukončení insolvence a pak taky riskujete ještě větší zabřednutí do finančních problémů. Proto byste měli půjčky v exekuci a insolvenci vážně zvažovat. Na druhou stranu však chápeme, že někdy není zbytí a pokud máte podstatný důvod, tak cesty k podobným úvěrům tady stále jsou.

Hodnocení
0 / 5 4.7

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.