skip to Main Content
Vyberte si nejvýhpdnější hypotéku

Je to jistě složité přemýšlení, když jde o miliony a zajištění dlouhodobého bydlení. Každá desetina procenta z úroků se počítá, důležité jsou i doplňkové služby. Jak jsou na tom aktuálně bankovní hypotéky? Kde najdete nejlepší nabídku na aktuálním trhu, který se neustále mění v závislosti na české ekonomice?

Srovnání hypoték pro březen 2019

Logo od Fio banky

Fio banka
Fio hypotéka

Částka do
10 000 000 Kč

Splatnost
5 – 30 let

Úrok od
0 %

Více informací

Fio hypotéka

Kolik si můžete půjčit300 000 Kč – 10 000 000 Kč
Maximální výše úvěru85 % hodnoty nemovitosti
Doba splatnostiod 5 -30 let
Fixační doba1, 3 nebo 5 let
Na co lze úvěr použítByt, rodinný dům, stavební pozemek, nemovitost určenou k rekreaci, bytový dům
Povinný běžný účet vedený v dané banceAno
Poplatek za čerpání hypotékyNe
Předčasné splacení zdarmaAno

Reprezentativní příklad

Při hypotéce ve výší 1 600 000 Kč s dobou trvání 20 let, budete měsíčně splácet 8 698,39 Kč. Pevná úroková sazba činí 2,78 % p.a. a RPSN je 2,86 %. Celkem za hypotéku zaplatíte 2 093 613,60 Kč.

Logo od Raiffeisenbank

Raiffeisenbank
Hypotéka Klasik

Částka do
12 000 000 Kč

Splatnost
1 – 30 let

Úrok od
0 %

Více informací

Logo od mBank

mBank
mHypotéka Light

Částka do
90 % z ceny nemovitosti

Splatnost
1 – 40 let

Úrok od
2,49 %

Více informací

Logo od UniCredit Bank

UniCredit Bank
Hypotéka na nemovitost

Částka do
90 % z ceny nemovitosti

Splatnost
1 – 30 let

Úrok od
2,49 %

Více informací

MONETA Money Bank logo

MONETA Money Bank
hypotéka

Částka do
80 % ceny z nemovitosti

Splatnost
1 – 30 let

Úrok od
2,52 %

Více informací

Logo Equa Bank

Equa bank
Hypotéka na bydlení

Částka do
3 000 000 Kč

Splatnost
5 – 30 let

Úrok od
2,69 %

Více informací

Logo banky Air bank

Air bank
nová hypotéka

Částka do
3 000 000 Kč

Splatnost
1 – 30 let

Úrok od
2,79 %

Více informací

Logo od České spořitelny

Česká spořitelna
Hypotéka

Částka do
100 % z ceny nemovitosti

Splatnost
1 – 30 let

Úrok od
2,89 %

Více informací

Logo od Komerční banky

Komerční banka
Hypotéka

Částka do
90 % z ceny nemovitosti

Splatnost
5 – 30 let

Úrok od
2,99 %

Více informací

Nejlevnější hypotéka 2019

Rozhodnutí ČNB zní jasně, pravidla se zpřísňují a dosáhnout na hypotéku není až tak snadné jako dříve. Zůstává však pravdou, že pokud jde o výhodnost nabídek, banky se stále předhánějí a úroky rozhodně nijak strmě nerostou. Stále tak existuje řada variant dostupného bydlení, ať už půjde o byt v Praze, Brně, Plzni nebo některém z menších krajských a okresních měst nebo městeček.

Úrok určitě není vše, musíte vzít v potaz i délku fixace, celkovou dobu splatnosti, ale také, zda je hypotéku možné pojistit nebo jak velká bude LTV, tedy loan-to-value. Platí, že značnou část prostředků už musíte mít naspořenou, v tom se trh rozhodně oproti době třeba před pěti lety hodně proměnil. Mimochodem, jak velkou částku vám vlastně schválí? Závisí to totiž i na vašem čistém příjmu…

Na co lze hypotéku využít

Hypoteční úvěr tu není nutně jen pro pořízení například patnáct let starého bytu v osobním vlastnictví, ony pomyslné mantinely jsou mnohem širší. Můžete na to jít trochu odvážněji, začít se stavbou vlastního rodinného sídla nebo si pořídit zatím jen družstevní bydlení – takzvaný startovací byt, pokud vám ještě nebylo třicet a nechcete se moc vázat. Nebo byste snad raději zmodernizovali 2+1 zděděný po prarodičích?

Hypotéka na dům

Klasika českého trhu – vyhlédli jste si RD podle svých představ, už si jen upravit částečnou či úplnou rekonstrukcí podle toho, jak velí módní trendy. Koupelna, ložnice i obývací pokoj přesně tak, jak jste si, kdy přáli!

Hypotéka na stavbu domu

Máte partu šikovných řemeslníků po ruce nebo šikovného architekta, který se postará o zajímavý návrh. Každopádně, chcete bydlet ve vlastním a zestárnou s pocitem, že jste si všechno zařídili od A do Z podle vlastních preferencí.

Hypotéka na byt v osobním vlastnictví

Bydlet v OV má samozřejmě své výhody i nevýhody, ale pro většinu lidí jde o prioritu – žít ve městě, poblíž práce nebo školy vašich dětí, opravdu ve vlastním a s klidem v duši. I kdyby takový byt stál třeba tři nebo čtyři miliony, jde o životní investici!

Hypotéka na družstevní byt

Žít v DV bylo v předchozí generaci klasikou a tento trend se znovu vrací do módy. Bytová družstva hospodaří moderně, byty, které spravují, jsou k mání třeba i o třetinu levněji než ty v osobním vlastnictví. A cena přece rozhoduje o mnohém, že?

Hypotéka na rekonstrukci

Chcete přestavět celý byt nebo dům přesně podle svého a nešetřit na materiálu nebo šikovných řemeslnících, které je třeba dobře zaplatit. Možná nechcete žádné velké změny, ale v případě rodinného domu se pořád náklady mohou vyšplhat do statisíců a hypoteční úvěr tak bude nutný…

Výpočet splátky hypotéky

Kolik vlastně budete každý měsíc platit? To zjistíte z předběžného propočtu, který je k dispozici obratem a také zcela nezávazně. Zajistěte si několikaletou fixaci a tím pádem i jistotu výše splátek. Jak vysokou sumu si můžete dovolit s přítelem nebo manželkou platit? Dokážete se s rodinným rozpočtem vejít do požadovaných čísel?

Časté dotazy

Co je to fixace?

Fixace úrokové sazby u hypotéky naznačuje na období, po nějž se úroky nebudou nijak měnit. K dispozici je obvykle jednoletá, tříletá nebo pětiletá varianta. Existuje i možnost variabilní fixace, tehdy se hodnota úroků upravuje podle vývoje trhu každý měsíc. Výjimečně se setkáte i s fixací na celou dobu splatnosti úvěru, tehdy se však dá počítat s poměrně vysokou sazbou oproti jiným variantám na trhu.

Jaký je rozdíl mezi americkou hypotékou a běžnou hypotékou?

Americká hypotéka je v podstatě bezúčelovým úvěrem, u nějž se neřeší, k čemu je použit (tabu je pouze využití pro podnikatelský záměr). Má výrazně vyšší úroky, ale lze s ní financovat automobil, studia nebo obecně libovolnou položku bez většího omezení – řídí se zákonem týkajícím se spotřebitelského úvěru.

Co to vlastně znamená, když se řekne refinancování hypotéky?

Jde o splacení stávající hypotéky novou půjčkou, sjednanou za výhodnějších podmínek. Pokud úroková sazba nebo doba splatnosti nevyhovuje, případně dostal klient před uplynutím fixace výrazně vyšší úrokovou sazbu, může se obrátit s žádostí na jinou banku. Pak už je vše na dohodě, s procesem refinancování je vhodné začít zhruba půl roku před skončením doby fixace úroků.

Jak dlouho se hypotéka obvykle splácí?

Minimální lhůta splatnosti je ve většině případů pětiletá, na trhu se běžně setkáte až se třicet let trvající variantou. Ve výjimečných případech je možné splátkový kalendář rozložit na čtyřicet roků, jsou zde ale často omezení – například klient nesmí před doplacením částky oslavit sedmdesátku. Nejčastěji je na trhu k dispozici hypotéka na 20 až 30 let, která je ideální i pro rodinný rozpočet.

Bonita – co to vlastně znamená?

Banka si musí budoucího klienta řádně prověřit, protože jde zpravidla o milionovou půjčku. Tudíž, kreditní karty, dosavadní spotřebitelské úvěry, velikost bytu, počet potomků nebo negativní záznam v bankovním registru mohou rozhodovat o tzv. scoringu žadatele – na jeho základě může dostat výrazně vyšší úrokovou sazbu nebo být případně i zcela odmítnut.

Aktuality z magazínu

Back To Top