skip to Main Content

Chcete se rychleji zbavit svých dluhů? 3 zaručené tipy, které fungují

Jak se rychle zbavit půjček

Existuje spousta dobrých důvodů, proč si vzít půjčku, ať už jde o pokrytí řady neplánovaných účtů nebo financování rekonstrukce domácnosti. Dobré na půjčkách je, že pokud je splatíte, osvědčíte se jako spolehlivý dlužník, což vám do budoucna při žádosti o další půjčku, nebo třeba hypotéku, může pomoci.

Někdy vás však už vaše dluhy začnou tížit. V takovém případě je vhodné začít uvažovat o předčasném splacení a zbavení se některých úvěrů. Případně se zkrátka změní situace ve vašem životě a vy budete opravdu připraveni se svých dluhů – například nebankovních půjček – zbavit. Pokud už vás nebaví, že vám neustále splátky půjček snižují zůstatek na bankovním účtu, zde je stručný návod, jak se jich můžete zbavit.

1. Přistupte na přísnější měsíční rozpočet

Možná máte určité výdaje, za které utrácíte peníze a bez kterých se technicky vzato můžete obejít. Zbavit se těchto požitků zcela by vás mohlo mrzet. Čím více se však omezíte, tím dříve dosáhnete splacení svých dluhů. Nechce se vám hledat cesty, jak ušetřit? Přemýšlejte. I mírné omezení a uvážlivější utrácení vám uvolní peníze, které rozumný člověk využije na snížení zůstatku u svých půjček.

Podívejte se na svůj rozpočet a zkontrolujte jednotlivé kategorie výdajů. Možná zjistíte, že po několika menších změnách získáte slušnou částku, kterou můžete použít na úhradu své nesplacené půjčky. Namísto krátkodobého uspokojení tak dáte přednost budoucnosti, což není příliš oblíbená, ale jednoznačně prospěšná činnost.

2. Zvyšte své příjmy díky vedlejšímu přivýdělku

Možná máte ve svém rozpočtu jen několik drobných položek, které můžete omezit. Nebo, upřímně řečeno, možná nechcete na těchto věcech příliš šetřit, protože vám přinášejí trvalou radost (káva koupená v kavárně vám možná dodá více energie do nového dne než její levnější domácí kolegyně). V takovém případě může být příjemný příliv peněz navíc právě tím, co vám pomůže zbavit se nějakého toho dluhu. Jak dosáhnout zvýšení příjmů? Jednoduše. Peníze navíc lze vydělat díky tomu, že si přiberete druhou práci.

V dnešní době máte k dispozici mnoho možností, jak si přivydělat. Pokud rádi komunikujete s lidmi, můžete si vzít směny v místní restauraci nebo obchodě, případně zapojit do práce své auto a začít jezdit pro rozvážkovou společnost. A pokud byste tuto vedlejší práci raději dělali z domova, můžete se poohlédnout po zadávání dat, webdesignu nebo psaní článků na zakázku. V současnosti se vám nabízí nepřeberné množství možností, stačí jen chtít, a zůstatky vašich půjček se mohou snižovat doslova přes noc.

3. Dostali jste přidáno, vyplatili vám mimořádnou prémii? Využijte peníze na splacení dluhů

Možná, že jste mimořádně přišli k penězům navíc, ať už se jedná o vrácení přeplatku na daních nebo motivační bonus v práci. Nevyužívejte tento mimořádný příjem bezhlavě k okamžité spotřebě. Tyto peníze naleznou i mnohem smysluplnější uplatnění. Raději tento neočekávaný příjem vezměte a splaťte, nebo alespoň snižte jistiny svých půjček. Bude se vám lépe dýchat a uvidíte, že vám vaše budoucí já za tento krok poděkuje.

Jak moc byste měli tlačit na splacení svých půjček?

Pokud máte u svých půjček relativně nízkou roční procentní sazbu nákladů a urychlení splátkového kalendáře vám způsobuje potíže (například nutnost pracovat v druhém zaměstnání, když jste časově opravdu vytížení), pak možná budete chtít dodržet svůj současný splátkový plán, i když to znamená, že půjčku budete splácet třeba i několik dalších let.

Pokud vás však už nebaví, že vám půjčka visí jako Damoklův meč nad hlavou, pak by tyto triky mohly být vaší vstupenkou k tomu, abyste se jí jednou provždy zbavili.

Hodnocení
0 / 5 4

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *