skip to Main Content

Registry dlužníků: Co byste o nich měli vědět

Registry dlužníků
Co byste měli vědět o registrech dlužníků

Registry dlužníků. Strašák pro lidi, kteří si půjčují peníze. Ovšem dostat se do nich může naprosto každý. Ano, i vy. A to i když nemáte žádnou půjčku! Ano, čtete správně! Každý člověk, i bez půjčky nebo nějakého úvěru, se může dostat do registru dlužníků! Jak to? A co byste tedy o registrech dlužníků měli vědět? Na to si odpovíme právě zde.

 

Do registru dlužníků se dostane každý

Stačí dlužit například za pokutu, za paušál, za platbu za internetové připojení nebo třeba za energie a jste v registru dlužníků co by dup. Samozřejmě je nutné splňovat určité podmínky.

Musíte dlužit alespoň 500 Kč po dobu nejméně tří měsíců. Pokud ovšem dlužíte více a déle, je zápis do registru dlužníků dalším logickým krokem daného věřitele. Zapsat vás může nechat prakticky jakákoliv firma. Nezáleží na tom, zda je na trhu rok nebo deset let.

 

Jak se zápisu do registru dlužníků vyhnout?

Jak se tedy zápisu do registru dlužníků můžete vyhnout? Jednoduše! Stačí vždy řádně a včas platit své závazky.

Taky určitě neskáčete radostí, když vám zaměstnavatel pozdě pošle výplatu. A stejně tak nejsou nadšení ani poskytovatelé nejrůznějších služeb, pokud jim dlouhodobě dlužíte. Proto je to jednoduché – řádně plaťte za všechny složenky, účty i faktury a nebudete mít s registrem dlužníků žádný problém.

 

Jak na výmaz vašeho jména z registru dlužníků?

Pokud už se přece jen do registru dlužníků dostanete, budete se muset obrnit velkou dávkou trpělivosti. Vaše jméno zde totiž bude figurovat minimálně 3 roky. Až po této době bude z registru vymazáno. Ještě tedy po další 3 roky bude na vás třeba v bance pohlíženo jako na „neplatiče”, i když už jste všechny své závazky řádně splatili. A to vám může pořádně zatopit pod kotlem ve chvíli, kdy nutně potřebujete půjčku, přitom banka vám ji nechce poskytnout.

Proto je ideální se do registru dlužníků vůbec nedostat a vždy se snažit uhradit všechny své platby včas.

TIP: Věděli jste, že existují i půjčky pro dlužníky s exekucí?

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank: