skip to Main Content

Spořicí účet Raiffeisenbank

  • Podmínkou je jen aktivní využívání konta.
  • Zhodnocení zůstatku až do 150 tisíc korun.
  • Akce pro nové klienty, 3 % úrok na půl roku.
Porovnat spořící účty
Rodina si spoří

Úrok až
3 %

Vedení účtu
Zdarma

Vyřízení online
Ano

Základní údaje

Úroková sazba do 150 000 Kč
pro nové klienty na 6 měsíců
3 %
Úroková sazba do 150 000 Kč
pro současné klienty
1 %
Úroková sazba do 500 000 Kč0,7 %
Úroková sazba nad 500 000 Kč0,1 %
Poplatky za vedeníZdarma
Povinný běžný účetAno
Platební karta k účtuNe
Minimální vklad0 Kč
Možnost vyřídit onlineAno
Měna účtuCZK

Tato banka je v ČR už od devadesátých let

Raiffeisenbank zná jistě snad každý, žlutá a černá barevná kombinace působí na tuzemském trhu již od roku 1993. Má za sebou silného zahraničního vlastníka a tradici v německy mluvících zemích dokonce již od 19. století. Jde o pátou největší banku v ČR, která poskytuje nejen osobní a firemní účty, ale také různorodé finanční služby, úvěrové produkty a poradenství pro firmy a velké společnosti.

Kromě možnosti termínovaného vkladu vedeného v devíti měnách nebo klasickém stavebním spoření je zde i spořicí účet eKonto XL. Díky zajímavé akci se můžete dočkat během prvních šesti měsíců zhodnocení až do výše 3 % (platí pro vklady do výše 150 tisíc korun). Stačí účet aktivně využívat a bonusový úrok 1 % ročně je váš – měsíční příjem nejméně 15 tisíc korun a tři jakékoliv odchozí transakce postačí.

Časté dotazy

Je zapotřebí nějaký minimální zůstatek na spořicím účtu eKonto XL?

Ne, tato podmínka zde není, stejně tak máte k dispozici peníze kdykoliv, bez nutnosti využívat tzv. výpovědní lhůtu.

Co je nutné pro založení spořicího účtu u Raiffesenbank?

Pouze sjednat si osobní účet eKonto KOMPLET, SMART či STUDENT PREMIUM. Podmínky? První dvě možnosti vyžadují minimální věk 12 let, povolení k pobytu v ČR/české státní občanství a doklad totožnosti. STUDENT PREMIUM je pak možné založit za účasti zákonného zástupce dětem libovolného věku.

Aktivní využívání účtu – co to přesně znamená?

Měsíční příjem nejméně 15 000 Kč plus tři transakce provedené během kalendářního měsíce. V případě STUDENT PREMIUM není stanovena podmínka na jakýkoliv minimální měsíční příjem.

Dokumenty

Logo od Raiffeisenbank

Hlavní důvody, proč si vybrat spořicí účet eKonto XL

Vše je bez poplatků, založit účet si můžete už za krátkou chvíli. A to klidně i online, pak už stačí jen domluvit si schůzku s kurýrem nebo návštěvu pobočky kvůli podpisu smlouvy. Každý, kdo má klasické osobní konto u Raiffeisenbank, může automaticky využívat výhod spořicího účtu eKonto XL. Jaké jsou tu největší výhody?

  • Nulové poplatky, ať už jde o vedení konta nebo vybrání veškeré hotovosti.
  • Úroky až 1 % do zůstatku 150 tisíc korun pro stávající klientelu při aktivním využívání.
  • Noví klienti získají úrokovou sazbu 3 % až po dobu prvních šesti měsíců.
Půjčky pro podnikatele i začínající živnostníky.

Spořicí účet eKonto XL je úzce propojen s osobním účtem u Raiffensebank, umožněn je tedy bleskový a neomezený převod prostředků oběma směry. Nic nebrání ani aktivnímu využívání spořicího konta, z něhož můžete odeslat libovolné platby. Samozřejmostí je i smartbanking, díky němuž budete mít okamžitý přehled o jakékoliv změně.

Raiffesenbank je velmi oblíbenou značkou

Dvě koňské hlavy ve žlutém poli, přesně to je původním logem německé banky, které se udrželo až do dnešní doby. V ČR jde o jednu z nejpopulárnějších institucí svého druhu, pokud jde o souhrn všech aktiv, patří této bance pátá příčka. K dispozici je i bezkontaktní platební nálepka, což je zajímavá inovace většiny českých bank, značka Raiffeisenbank rozhodně nezůstává stranou dění. Spořicí účet je možné kdykoliv bez sankcí vybrat a zrušit, pokud si to zrovna rodinná ekonomická situace žádá, prostředky nejsou vázané.

Zajímavá sazba pro nové i stávající klienty

Samozřejmě, tříprocentní úrok platí jen pro nováčky a je omezen půl rokem, ale jde o aktuálně nejlepší nabídku na tuzemském trhu. I poté rozhodně nepřijdou klienti zkrátka, protože roční úrok ve výši 1 % z vkladu je čeká vždy, když budou účet aktivně využívat (do zůstatku 150 tisíc korun) – tedy nechají si na něj poslat patnáct tisíc korun měsíčně (výplata, příjem OSVČ nebo případně i penze, bez rozdílu) a nejméně třikrát do měsíce z něj cokoliv zaplatí (složenka, platba kartou v supermarketu).

Historie Raiffeisen Bank

Něco málo o Raiffensebank

V ČR působí již od roku 1993, navazuje na tradici německého zakladatele Friedricha Wilhelma Raiffeisena (1818 – 1888), akcie drží rakouská společnost Raiffeisen Bank International A. G. Oficiální čísla o klientech sice banka nezveřejňuje, odhadem je zde zainteresováno asi 650 tisíc lidí. Bilanční suma v roce 2018 dosáhla hodnoty 345 miliard korun, takže tuto banku v podobné statistice porazí jen kvarteto ČSOB, Česká spořitelna, KB a UniCredit Bank.

Podobné účty

Logo od Banka CREDITAS
Logo od ING
Logo banky Air bank
Logo od Sberbank
Logo Equa Bank
Hodnocení
0 / 5 1

Your page rank:

Back To Top