skip to Main Content

Stát se pochlapil. Znovu nabízí výhodné půjčky mladým

Půjčky mladým - foto vlastní bydlení

Našetřit si v dnešní době na dům či byt je pro mladé lidi skoro nesplnitelný sen. Platy čerstvých absolventů se pohybují okolo 15 000 Kč až 27 000 Kč čistého, ovšem ceny bytů s domů často převyšují sumu několika miliónů korun. Samozřejmě záleží, kde si daný člověk bydlení hledá. Ve výsledku je to pouť na několik desítek let.

Stát nabízí mladým lidem řešení

Stát si je této situace velice dobře vědom, a tak nabízí mladým lidem řešení. Půjčí jim 50 až 600 tisíc korun s fixní úrokovou sazbou na pět let ve výši základní referenční sazby EU zvýšené o 1 procentní bod. Aktuálně úroková sazba tedy činí 1,45 % p. a. Mladí lidé tak dostanou mnohem výhodnější půjčku, než jakou by získali třeba v bance, a mnohem rychleji a snáz si mohou splnit svůj sen o vlastním bydlení.

Má to ale svůj háček

Bohužel to ale není jen tak. Mladí lidé, kteří by o půjčku projevili zájem, musí splnit řadu náročných požadavků a podmínek. Musíte mít maximálně 36 let, dítě ve věku do 6 let, musíte být trestně bezúhonný, nesmíte být majitelem nebo spolumajitelem jakékoliv nemovitosti a další podmínky. Půjčka navíc musí být použita pouze na pořízení nemovitosti, takže z ní nemůžete zaplatit například auto nebo vybavení do nového bydlení.

Jak získat půjčku pro mladé?

Ač je tedy tato půjčka skvělá a úžasně výhodná, podmínky pro její získání jsou náročné. Pokud jste však mladý člověk, který splňuje všechny náležitosti, nestojí vám už nic v cestě a můžete si o půjčku zažádat. Stát vám vyjde se vším vstříc a vy už si jen budete plnit sen o vlastním bydlení.

Pokud jednu z mnoha podmínek nesplňujete, ještě to neznamená, že na půjčku nedosáhnete. Můžete se pokusit svůj aktuální stav změnit, abyste všechno splňovali. Jestliže nesplňujete požadavek například kvůli věku nebo absenci dítěte, asi to už jen tak nedoženete a budete se muset kouknout po komerčním řešení.

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank: