skip to Main Content

Víte, kde si můžete půjčit na dovolenou?

Půjčka na dovolenou u moře pro každého

To, že vám banka či soukromá společnost půjčí bez udání důvodů ještě neznamená, že si u ní můžete půjčit na dovolenou. Půjčka na dovolenou je totiž velmi ošemetná záležitost, kterou musíte nejen dobře promyslet, ale také pořádně naplánovat! Kde si můžete výhodně půjčit na dovolenou?

Spočítejte si, kolik přesně budete potřebovat

Nejprve si spočítejte, kolik peněz vlastně potřebujete. Třeba zjistíte, že dovolenou zvládnete z vlastních zdrojů, nebo za přispění rodiny a přátel. Pokud na druhou stranu zjistíte, že se bez půjčky neobejdete, přesně si spočítejte, kolik si tedy potřebujete půjčit. Ideální je to mít spočítané na korunu přesně.

Výběr vhodného poskytovatele

Jakmile znáte částku, jakou na zafinancování dovolené budete potřebovat, víte, v jakých finančních oblastech se pohybujeme. Zda se jedná o pár tisícovek, desítek tisíc korun nebo o stovky tisíc. Podle toho už také můžeme pomalu rozklíčovat, jakého poskytovatele vlastně oslovíte.

Pro pár tisíc korun můžete oslovit menší firmy, které poskytují krátkodobé půjčky na jeden měsíc. Jedná se například o Zaplo.cz, Plus Půjčka, Půjčka 7, ViaSMS.cz a další.

Pokud potřebujete sumu v řádech desítek tisíc korun, můžete oslovit soukromé poskytovatele půjček, kteří se specializují právě na střední výši úvěrů. Jedná se například o Kimbi, Clever Půjčka, Provident, Hyper půjčka či Home Credit.

Pokud ovšem potřebujete částku se šesti místy, bude ideální obrátit se na některou z českých bank. Doporučit můžeme například Moneta Money Bank, Air Bank či Equa Bank.

Jak správně vybrat půjčku na dovolenou?

Na co si dát při výběru půjčky na dovolenou pozor? Ze všeho nejvíc věnujte pozornost přeplacené částce! Ta by měla být co možná nejnižší. Například za půjčku 50 000 Kč by bylo zcela nesmyslné a hlavně neekonomické přeplatit 18 000 Kč u společnosti Cofidis, když můžete mít stejnou půjčku o 16 500 Kč levnější u společnosti Zonky.cz. Proto je přeplacená částka naprosto klíčová!

Dále se také snažte zvolit co nejkratší možnou dobu splácení. Krátkodobé půjčky do měsíce by v tomto případě byly zcela nejlepší. Nechcete přeci splácet jednu letní dovolenou několik let!

A v neposlední řadě si hlídejte také skryté poplatky, poplatky za sjednání, za sepsání smlouvy apod. I ty totiž mohou půjčku nepříjemně navýšit.

Hodnocení
0 / 5 0

Your page rank: