skip to Main Content

Sberbank FÉR spoření PLUS

  • Úroková sazba s FÉR kontem dosáhne až 1,8 % p. a. (do 1 000 000 Kč)
  • V případě nezaložení FÉR konta, jsou úroky maximálně 1,5 % p. a.
  • Sjednání i vedení spořicího účtu je naprosto bezplatné.
Porovnat spořící účty
FÉR spoření PLUS od Sberbank

Úrok až
1,8 %

Vedení účtu
Zdarma

Vyřízení online
Ano

Základní údaje

Úroková Sazba s FÉR konta do 1 000 000 Kč 1,8 % p. a.
Úroková Sazba bez FÉR konta do 1 000 000 Kč 1,5 % p. a.
Úroková Sazba bez FÉR konta nad 1 000 000 Kč 0,8 % p. a.
Poplatky za vedení Zdarma
Povinný běžný účet Ne
Minimální vklad 0 Kč
Možnost vyřídit online Ano
Měna účtu CZK

Sberbank je na českém trhu důležitým hráčem

Nepatří k těm největším, ale po celé Evropě má velmi dobrý zvuk. Původně ruská Sberbank Rosii byla založena na konci osmdesátých let minulého století, na českém trhu nabízí osobní nebo spořicí účet, spotřebitelskou půjčku nebo také hypoteční úvěr. Úroky u spořicího účtu mohou při dodržení všech podmínek přesáhnout magickou jednoprocentní hranici, tudíž je jejich zhodnocení na českém trhu jedním z nejzajímavějších.

Peníze jsou díky spořicímu účtu Sberbank kdykoliv k dispozici, díky pásmovému úročení se moc nevyplatí vklady nad jeden milion korun, neboť jsou úročeny už pouze 0,8 p. a., nicméně teoreticky je možné mít na účtu i několik milionů. Vedení FÉR spoření PLUS je zcela zdarma, stejně jako další běžné bankovní operace.

Časté dotazy

Co budu pro založení FÉR spoření PLUS všechno potřebovat?

Email, mobilní telefon s českým číslem a bankovní účet u tuzemské banky, z níž pošlete poté ověřovací úvodní platbu. Stejně tak dva doklady totožnosti (účet je možné otevřít i pro cizince s trvalým pobytem).

Jaký je minimální a maximální vklad na spořícím účtu?

Minimum pro úročení je zde stanoveno na stokorunu, horní hranice je teoreticky neomezená. Úročení nad 1 milion korun vkladu je však 0,8 % p. a.

Musím spořit nutně v českých korunách?

Spoření je k dispozici nejen v CZK, ale i dalších zahraničních měnách. Na aktuální nabídku se můžete podívat online v internetovém bankovnictví.

Dokumenty

Logo od Sberbank

Sberbank má více než sto tisíc klientů po celé ČR

Sberbank patří na tuzemském trhu mezi méně výrazné hráče, její služby totiž využívá přibližně 125 tisíc klientů, působí zde již od roku 1993. Kromě osobního účtu nebo spotřebitelské půjčky se nabízí také spořicí účet nazvaný jednoduše FÉR spoření PLUS, jemuž se pravidelně dostává ocenění od portálu Finparáda. V letech 2017 a 2018 se umístil celkově dokonce na třetí příčce v kategorii Spořicí účty.

Půjčky pro podnikatele i začínající živnostníky.

S FÉR kontem mnohem výhodněji

Když si sjednáte osobní FÉR konto, získáte bonusové úročení spořicího účtu o 1,8 % p. a. Vedení osobního účtu v cizích měnách je zdarma, tudíž je možné spořicí konto vést nejen v českých korunách. Peníze budou kdykoliv po ruce, neexistují žádné výpovědní lhůty nebo čekání při požadavku na výběr klidně i celé hotovosti uložené na konkrétním spořicím účtu, zrušení je také zcela zdarma.

V ČR je aktivní už prakticky čtvrtstoletí

Značka Sberbank má v České republice dlouhodobou tradici, na trh totiž vstoupila už v roce 1993 a své aktivity má i v dalších více než dvacet světových zemích – včetně Ruska nebo Balkánu. Sberbank CZ také sídlí v Praze a díky stabilnímu finančnímu zázemí v zahraničí patří mezi velmi spolehlivé subjekty.

Něco málo o Sberbank

Něco málo o Sberbank

Má tradici ještě z dob carského Ruska, novodobá historie se píše od roku 1991. Působí kromě zemí bývalého SSSR ještě v Chorvatsku, Německu, Maďarsku nebo Srbsku, zde pod hlavičkou Sberbank Europe (sídlící ve Vídni) nebo v Číně a Indii (Sberbank International). Celkem jde o více než dvacet světových zemí. V ČR je od roku 1993, má přibližně 125 tisíc klientů a bilanční suma dosáhla 81 miliard korun (což znamená deváté místo v zemi).

Podobné účty

Logo od Banka CREDITAS
Logo od ING
Logo od Raiffeisenbank
Logo banky Air bank
Logo Equa Bank
Hodnocení
0 / 5 0

Your page rank: