skip to Main Content

Vyplatí se předmanželská půjčka?

Novomanželé plánují
Předmanželská půjčka

Chystáte se vstoupit do svazku manželského a chcete, aby to stálo za to? Plánujete velkolepou svatbu, na kterou si chcete půjčit peníze? Nebo si chcete ještě před svatbou zrekonstruovat bydlení, abyste do manželství vstoupili s čistým štítem? Ať tak či onak, všechny tyto možnosti spojuje jedna společná věc – předmanželská půjčka. Je takový úvěr výhodný? Je vhodné se zadlužit ještě před svatbou? A vyplatí se vůbec předmanželská půjčka? Na to si odpovíme právě zde.

Co je předmanželská půjčka?

Předmanželská půjčka je druh úvěru, který si sjednávají páry před svatbou. Může se tak jednat jak o půjčku napsanou jen na jednoho z partnerů, anebo na oba. Pokud je úvěr napsán na oba, jedná se o tzv. partnerskou půjčku, kterou poskytuje například společnost Cofidis. Pokud není v předmanželské smlouvě uvedeno jinak, je předmanželská půjčka následně po svatbě součástí společného jmění manželů (SJM).

Pro koho je předmanželská půjčka určená?

Předmanželská půjčka je určená pro všechny páry před svatbou. Nezáleží na tom, kolik vám je let, kde bydlíte, jaké je vaše povolání nebo kolik si měsíčně vyděláváte. Předmanželská půjčka je určená prakticky pro každého pro pokrytí předmanželských nákladů, jako je například vybavení do bytu nebo rekonstrukce bydlení.

Na co předmanželskou půjčku rozhodně nepoužít?

Ač předmanželská půjčka vyloženě svádí k použití na svatbu, k tomuto účelu se hodí ze všeho nejméně. Investice do svatby se vám totiž nikdy nevrátí. Utracené peníze vám už nikdy nikdo nevrátí a pokud se vám nedej bože manželství rozpadne, utracené peníze přijdou vniveč.

Ač vám nikdo do velikosti a podoby svatby nemůže mluvit, organizujte ji s rozumem a s mírou. Nepotřebujete přece velkolepou Hollywoodskou svatbu, když si na ni už po pár letech nikdo nevzpomene. Velikost svatby navíc neurčuje, zda bude manželství šťastné.

Vyplatí se předmanželská půjčka?

Předmanželská půjčka se ale rozhodně vyplatí v případě, že ji použijete na investici dlouhodobějšího charakteru. Nejlepší jsou investice do bydlení. Předmanželskou půjčku tedy můžete použít například na pořízení vlastního bydlení nebo na rekonstrukci toho stávajícího. Taková investice se vám jednou vrátí a dokonce vám může vaše peníze zhodnotit.D

Hodnocení
0 / 5 0

Your page rank: