skip to Main Content

Studentská půjčka: jak prožít léta studií naplno

Studentské půjčky bez ručitele

Nejen o zábavě je život studenta. Na škole získává nejen nové vědomosti, ale také nové životní zkušenosti, mezi které patří i hospodaření s osobními financemi. Mimo dozor rodičů zakouší, jaké to je, vyjít s penězi, vydělávat si na živobytí či jak získat peníze potřebné například na notebook či zajímavou zahraniční stáž.

Studentská léta jsou krásná a plná nezapomenutelných zážitků. Vedle učení a zvládání náročného zkouškového období se studenti věnují koníčkům, baví se, cestují a poznávají svět. Většina si přivydělává na různých brigádách, někteří studenti si dokonce najdou stálou práci, protože kapesné od rodičů by na “studentský životní standard” nestačil.

Na co studenti nejčastěji potřebují půjčku

Občas se v bezstarostném životě objeví situace. která vyžaduje větší finanční obnos. Pokud ji student nemá, má na výběr dvě možnosti. Ti šťastnější studenti mají finančně zajištěné rodiče, kteří svým dětem rádi zaplatí vše, o co si řeknou, nebo co považují za důležité. Ti méně šťastní od rodičů nedostanou nic, v lepším případě část. Těm zpravidla nezbyde nic jiného než druhá možnost a tou je rychlá půjčka.

Na co si studenti půjčují nejčastěji?

  • financování studia – školné na soukromých školách, kurzy, stáže v zahraničí apod.
  • notebook a jiné ke studiu potřebné vybavení
  • cestování

Bankovní a nebankovní studentské půjčky

Bankovní produkty pro studenty

Studenti, kteří uvažují o půjčce, mají oproti dospělým velkou výhodu. Banky pro ně mají vždy připraveny speciální produkty určené přímo pro ně. Jedná se například o klasické půjčky, ale i kontokorenty či kreditní karty, které studentům nabízí s výrazně výhodnějšími podmínkami.

To platí také pro obyčejný bankovní studentský účet, který mají studenti opět výhodnější. K účtům mohou studenti obdržet kontokorent a v případě potřeby jít do “mínusu”. Student s pravidelným příjmem má šanci získat i kreditní kartu, díky které má vždy po ruce finanční rezervu na cokoliv.

Speciální bankovní půjčky pro studenty

Většina bankovních domů se zaměřuje primárně na plnoleté studenty vysokých škol, vyšších odborných a jazykových škol, kteří zpravidla už nějaký příjem mívají, ať už pravidelný či nepravidelný. Půjčky ale mohou v některých případech využít také studenti středních škol.

Nebankovní studentské půjčky pro každého

Možnost půjčky nabízí také nebankovní společnosti. Zde se však nejedná o studentské půjčky, ale o klasické úvěry pro dospělé. Jedná se většinou o nižší částky do 20 000 Kč, které studenti potřebují například na koupi notebooku. Tyto nebankovní půjčky jsou rychle vyřízené a neobnáší nijak žádnou složitou administrativu. Peníze tak mají rychle na účtu a hurá pro nový noťas.

Náš TIP: Vybrané půjčky pro studenty naleznete zde

Vyberte si tu správnou studentskou půjčku

Jak vybrat správnou studentskou půjčku

Student by se měl nejprve zaměřit na produkty určené přímo pro studenty. Jak již bylo výše uvedeno, jako finanční rezervu může využívat například kontokorent u studentského bankovního účty, za jehož využívání neplatí žádné poplatky, nebo kreditní kartu. Peníze musí samozřejmě splácet, žádné konto není bezedné.

Pokud potřebujete půjčku, s výběrem pomůže srovnání půjček online. Opět je vhodné zaměřit se na půjčky vytvořené přímo pro studenty. Není-li žádná vhodná po ruce, teprve poté přichází ke slovu klasická půjčka. S ohledem na výši může student využít nebankovní rychlou půjčku. Zde je však nezbytné vybírat a pečlivě si procházet podmínky. Určitě není dobré topit se v dluzích již na studiích.

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *