skip to Main Content

Půjčka od soukromého investora

Půjčka od soukromého investora ihned na ruku

Soukromí investoři jsou subjekty, které půjčují peníze jednotlivcům i podnikům, přičemž nejsou spojené s žádnou bankou ani nebankovní společností. Soukromý investor přitom může být jak jedna fyzická osoba, tak i celá skupina osob, které jsou propojené zprostředkovatelem, jako je například Zonky. Tito jednotlivci, případně i celé skupiny soukromých investorů, poskytují půjčky na celou řadu účelů – od nákupu automobilu, přes investici do podnikání až po úhradu rekonstrukce nemovitosti.

Půjčka od soukromého investora s sebou přináší celou řadu výhod. Jednak mají mnohem rychlejší schvalovací procesy než bankovní úvěry, a to díky zjednodušeným žádostem o půjčku. Pak jsou soukromí investoři rovněž více otevření spolupráci s lidmi, kteří mají horší úvěrovou historii. Půjčky od soukromých investorů jsou tak jednou z možností, kromě nebankovních společností, pro zájemce o půjčky bez registru. Mnoho soukromých online poskytovatelů má minimální požadavky na klientovu bonitu, pokud pak žádáte o peníze jednotlivce, můžete dokonce počítat s individuální domluvou.

Jak fungují soukromí investoři?

Půjčky od soukromých investorů fungují úplně stejně jako bankovní půjčky, nebankovní půjčky nebo úvěry od stavebních spořitelen. Požádáte o půjčku jednotlivce nebo skupinu investorů například na portálu Zonky, obdržíte finanční prostředky a ty následně použijete na koupi nemovitosti, nákupy, konsolidaci dluhů, vylepšení domu nebo libovolný počet dalších výdajů.

Půjčky od soukromých investorů jsou často bezúčelové a nezřídka kdy jsou dokonce i bez doložení příjmů. Zde záleží na jednotlivých poskytovatelích, ale není problém takovou půjčku nalézt. Poté co využijete půjčené peníze dle vašich potřeb, umořujete částku standardně ve splátkách. Úroky, které tvoří část splátek, jsou pak zdrojem příjmů soukromého investora a důvodem, proč půjčky poskytuje.

Společnosti sdružující soukromé investory

Prvním typem soukromého investora jsou lidé s volnými finančními prostředky, ochotní půjčit je lidem, ovšem ne přímo, ale prostřednictvím zprostředkovatele. Stejně jako banky se tito jednotlivci snaží profitovat z úroků, které jim za půjčku platíte.

Zprostředkovatelé, kteří sdružují soukromé investory se nazývají peer-to-peer tržiště a za svou službu si berou menší poplatek. Veškerá činnost těchto společností probíhá online přes internet a vy můžete o půjčky od soukromého investora žádat přímo na stránkách těchto zprostředkovatelů. Největším, ovšem ne jediným, poskytovatelem peer-to-peer půjček je Zonky.

Významní poskytovatelé peer-to-peer půjček:

  • Zonky
  • Prestito
  • Žlutý-meloun
  • Banking-online
  • Bankerat

Na peer-to-peer tržištích není problém získat půjčky od soukromých investorů až do výše milion korun, lze je tak využít k různým účelům. Všechny fungují podobně. Za to, že vám zprostředkují přístup k soukromému kapitálu, si účtují poplatky, mírně se lišící u každého poskytovatele.

Další možnosti, jak získat soukromý kapitál

Půjčky od soukromých investorů jsou samozřejmě poskytovány i jednotlivci, kteří se snaží vydělávat peníze prostřednictvím úroků, které jim dlužníci za půjčku platí. Tato alternativa investorům přináší lepší návratnost než klasické investiční možnosti. Jednotlivými soukromými investory však mohou být i lidé, které znáte, kteří vám jsou ochotni půjčit a nemusí si za svou ochotu ani účtovat horentní úroky. Jednotlivé skupiny soukromých investorů lze rozdělit do 3 skupin:

  • Primární kruh

Členové rodiny, přátelé a kolegové – lidé, kteří vás přímo znají. U nich máte největší šanci, že vám peníze půjčí. Máte s nimi osobní vztah, a tak znají vaši finanční situaci z první ruky. Dávejte si pozor, abyste si od nich půjčovali jenom tolik, kolik budete opravdu schopni splatit.

  • Sekundární kruh

Do druhé skupiny patří známí a přátelé přátel – lidé, se kterými jste v kontaktu, ale příliš dobře je neznáte. Tito lidé však mohou být ochotni slyšet na nabídku atraktivního úroku, který pro ně může představovat zajímavou investiční příležitost.

  • Kruh třetí strany

Soukromí investoři, které neznáte, ale jsou ochotni obecně půjčovat peníze s vidinou zhodnocení. Získat peníze od nich bude obvykle vyžadovat přesvědčení, že jste skutečně osobou, která bude půjčku schopná splatit. Tento proces však velmi zefektivňují půjčkové peer-to-peer servery zmíněné výše.

Je soukromé půjčování legální?

Půjčky na směnku jsou již postavené mimo zákon, to však neznamená, že si nemůžete takovou půjčku pořídit. Dejte si však pozor, v případě problémů či lichvářských praktik se těžko budete domáhat svých občanských práv.

Půjčky od soukromých investorů na peer-to-peer platformách splňují veškerá pravidla regulace. Neporušují zákony lichvy a nabízejí pouze takové úrokové sazby, které jsou povolené. Chcete-li se tak ochránit před budoucími problémy, doporučujeme právě tuto variantu.

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank:

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *