skip to Main Content

Konsolidace: Jak si udělat pořádek v půjčkách a ušetřit na splátkách

Spojení více půjček do jedné

Půjčky mohou dobře posloužit, ale také hodně uškodit. To platí zejména pro takové případy, kdy dlužník splácí více půjček najednou a s jejich splácením má problémy. Dostat finance pod kontrolu pomůže konsolidace půjček. Co to konsolidace je, jak funguje a kdy se vyplatí, si popíšeme na následujících řádcích.

Rostoucí dluhy je třeba řešit co nejdříve, čekat na zázrak se nevyplácí

Dostat se do finančních potíží není nic složitého. Stačí si vzít pár menších půjček. Nízké splátky se postupně nakupí a společně s poplatky za prodlužování splatnosti či upomínky dohromady vytvoří částku, která už pro dotyčného představuje problém.

Když se tak stane, je nezbytné problém s rostoucím dluhy řešit co nejdříve. Přivírat oči a doufat, že “se to nějak samo vyřeší”, problémy ještě více prohloubí a nakonec vše může skončit až exekucí. Řešení velkého a nepřehledného dluhové zatížení nabízí například konsolidace půjček.

Co je konsolidace půjček

Nedávno jste si vzali rychlou půjčku na novou ledničku a později na nový a hlavně lepší telefon. Půjčka byla také potřeba na opravu vozidla, kterou už nešlo dále odkládat. Navíc musíte splácet kreditní kartu a využíváte kontokorent. Pokud vám splátky začínají přerůstat přes hlavu, je čas zamyslet se nad možností sloučení půjček do jedné – konsolidaci.

Konsolidace je opravdu užitečná věc, která může pomoci vyřešit vleklé finanční problémy se splácením několika půjček. Jedná se totiž o sloučení půjček do jednoho úvěru. Sloučit lze přitom různé úvěrové produkty, mezi které patří běžné spotřebitelské úvěry, nákupy na splátky, kreditní karty a kontokorenty.

Jaké úvěry lze zahrnout do konsolidace půjček:

  • spotřebitelské půjčky
  • kreditní karty
  • kontokorenty
  • nákupy na splátky
  • leasingy

Výhody konsolidace – proč se vyplatí

První výhodou konsolidace půjček je získání kontroly nad splácením půjček. Více půjček a úvěrů znamená různé termíny splatnosti, různé vysoké splátky i různé vysoké úroky (u některých půjček mohou být navíc úroky nevýhodně vysoké) a další poplatky. Sjednocením do jedné půjčky toto vše jako mávnutím kouzelného proutku zmizí a zůstane pouze jedna půjčka, jedna splátka, jeden úrok a jeden termín splatnosti.

S tím je spojená druhá hlavní výhoda konsolidace půjček a tou je nemalá finanční úspora. Tím, že půjčky sjednotíte, odpadnou úroky a poplatky za několik půjček. To znamená, že konsolidace vede ke snížení celkového dluhového zatížení a přináší úsporu. Samozřejmě je důležité vybrat si konsolidaci, která nabízí výhodnější podmínky (nižší úroky, nízké poplatky či jiné výhody).

5 největších důvodů, proč se vyplatí konsolidovat úvěry:

  1. Jednodušší a přehlednější splácení.
  2. Snížení celkových nákladů souvisejících se splácením více půjček.
  3. Jedna nižší splátka a jedna úroková sazba
  4. Pouze jeden termín splatnosti.
  5. Možnost prodloužení doby splatnosti a rozložení dluhového zatížení do delšího časového úseku.

Jak konsolidace půjček funguje

Vyřízení konsolidace půjček není tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Prvním krokem je shromáždit všechny dokumenty k úvěrům, které si přejete konsolidovat. Následuje výběr konsolidačního úvěru a oslovení vybraného poskytovatele. Poskytovatel si vyžádá osobní doklady jako u běžné půjčky a dokumenty ke všem spláceným úvěrům.

Je-li žádost o konsolidaci půjček schválena, poskytovatel se obvykle postará o uhrazení všech původních závazků, které poté převede pod sebe v podobě jedné půjčky. Dlužník nemusí většinou dělat nic kromě toho, že je povinen řádně a včas splácet pravidelnou splátku novému poskytovateli konsolidační půjčky.

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.