skip to Main Content

Kde vám rychle půjčí, když není vaše finanční situace ideální?

Kde vám rychle půjčí

Nemáte-li vzornou úvěrovou historii vaše možnosti na získání půjčky se zužují, neznamená to ovšem, že byste byli bez šance na úvěr, spíše naopak. Menší půjčky pro problémové klienty mohou být užitečné, když hledáte rychlou pomoc s aktuálními výdaji a pomůžou vám překlenout období, než se negativní záznamy z vašich registrů dlužníků smažou.

Může vás postihnout celá řada finančních problémů, díky kterým se stane placení vašich denních účtů velmi obtížné. Drobné opravy domu, které nepočkají, porucha automobilu, nečekaný nedoplatek za energie nebo vám už dobíhá splatnost kontokorentu. Jedná se pouze o zlomek životních událostí, které mohou vyžadovat další hotovost.

Pokud nemáte k dispozici peníze na spořícím účtu, ze kterého byste mohli hotovost čerpat, může být jedinou možností zřízení půjčky. To může být zvláště obtížné ve chvíli, pokud nemáte perfektní úvěrovou historii.

I když však máte záznamy v registrech dlužníků nebo jste v exekuci či insolvenci, stále vám několik možností zbývá. Jedná se o následující půjčky:

  • Půjčky bez registru
  • Půjčky bez doložení příjmů
  • Půjčky pro žadatele v exekuci
  • Půjčky pro žadatele v insolvenci

Pojďme se podívat, jak získat peníze na splacení vašich tikajících dluhů těsně před splatností a řešení dalších finančních problémů.

Kde mi půjčí, když jsem v registru dlužníků

Kde mi půjčí bez registru?

Půjčky bez registru jsou povětšinou nebankovní úvěry určené pro žadatele s negativními záznamy v úvěrové historii. Tyto půjčky mají obvykle vyšší úrokové sazby než jiné půjčky, protože jsou věřitelé vystaveni většímu riziku, že nebude půjčka splacena. Mohou však být velmi užitečné, pokud jsou spravovány zodpovědně. Často zmiňované půjčky bez registru nejsou půjčky bez kontroly registrů, protože do nich musí věřitel nahlížet vždy. Tito poskytovatelé si však vytvořili alternativní hodnocení rizikovosti klienta a jsou ochotní vám půjčit i přes negativní záznam v registru dlužníků.

Před žádostí byste se měli ujistit, že budete schopní půjčku bez registru pohodlně splácet. Poté můžete porovnat půjčky od vícero poskytovatelů a najít tu, která nejlépe odpovídá vašim finančním schopnostem a potřebám. Využití srovnávače je obecně praktické. Porovnávač sice není přímým poskytovatelem půjčky, může vám však usnadnit hledání té nejlepší půjčky bez registru tím, že vám pomůže porovnat nabídky půjček na jednom místě.

Kde mi půjčí bez doložení příjmu

Kde mi půjčí bez doložení příjmů?

Pokud potřebujete peníze, ale nemáte příjem, který by vám dovoloval žádat o tradiční bankovní půjčku, je důležité vědět, že stále máte celou řadu možností. Řada z nebankovních věřitelů poskytuje půjčky bez doložení příjmů, půjčí vám tak peníze, aniž byste museli dokazovat, že máte nějaký pravidelný příjem ze zaměstnání. Tyto půjčky jsou často vyhledávané například OSVČ, důchodci, studenty a dalšími lidmi, kteří mají jiné přivýdělky.

Ačkoliv to po vás nikdo nechce, je ve vašem zájmu, abyste měli nějaký jiný alternativní zdroj příjmů, ze kterého budete schopní vaši půjčku splatit. Věřitel bude v takovém případě nahlížet do vaší úvěrové historie a podle ní vám nabídne i náležitou úrokovou sazbu. Před žádostí o půjčku bez doložení příjmu si určitě dobře rozmyslete, kolik si chcete půjčit, jak dlouho chcete půjčku splácet a především, jak vysokou částku si můžete dovolit měsíčně splácet. Na základě těchto podkladů pak můžete využít srovnávače a vybrat půjčku bez doložení příjmů, která nejlépe vyhovuje vaší aktuální finanční situaci.

Kde mi půjčí když mám exekuci

Kde mi půjčí, když máte exekuci?

Půjčky žadatelům v exekuci nabízejí téměř stoprocentně pouze nebankovní poskytovatelé půjček, což je pochopitelné, bankovní věřitelé mají na žadatele mnohem vyšší požadavky. Proto je třeba se obrátit na instituce, které nejsou tak přísné, přičemž u nižších částek nemusí být problém ani exekuce.

Pokud opravdu potřebujete pouze nižší částku na uhrazení aktuálních akutních výdajů, pak vám určitě bude stačit si sjednat SMS půjčku, či jinou mikropůjčku s úvěrovým rámcem do 10 000 Kč, které je třeba obvykle splatit do jednoho měsíce od zřízení. S exekucí je ovšem často spojeno i exekuční obstavení účtu. Ani tito žadatelé však nemusí zoufat. Nebankovní poskytovatelé obvykle nabízejí i hotovostní půjčky, které je možné rovněž sjednat online a peníze si žadatel posléze vybere na jednom z kontaktních míst věřitele, což jsou nejčastěji terminály sazky nebo benzínové pumpy. Hotovostní půjčky nabízejí i vyšší úvěrové rámce pod podmínkou, že si můžete dovolit ručit majetkem nebo vám s ručením pomůže jiná osoba.

Kde mi půjčí v insolvenci?

Asi se shodneme na tom, že se dnes můžete dostat do insolvence, aniž byste si pořádně všimli, proč se tak stalo. Insolvence přitom přináší řadu nepříjemností a jednou z nich je téměř mizivá nabídka úvěrů. Tradiční, a především legální cesty k půjčkám, mají žadatelé v insolvenci zavřené, a to včetně nebankovních společností.

Kromě toho si dlužník zároveň koleduje o zrušení insolvence, o tom, že porušuje insolvenční zákon ani nemluvě. Jakmile se dostanete do insolvence, je třeba po tuto dobu zatnou zuby a pokusit se řešit situaci z vlastních zdrojů. Možná může pomoci úvaha nad vlastními výdaji. Každý člověk, na něhož je uvalena insolvence si pravděpodobně žil nad poměry a bylo by fajn, kdyby se ze svých pravidelných výdajů pokusil vyřadit ty zbytné. Ačkoliv to nemusí být příjemné, velmi může pomoci například přestěhování do levnějšího bydlení, čímž můžete ušetřit i několik tisíc korun měsíčně.

Důrazně pak doporučujeme se vyhnout půjčkám na směnku, které mohou na první pohled vypadat lákavě, podvodných půjček od soukromých osob se však stále vyskytuje mnoho. Jak už jsme navíc psali výše, žadatel svým jednáním vědomě porušuje zákon.  

Můžete získat i lepší sazby a vyšší úvěrové limity

Zvažujete jednu z výše zmíněných půjček a chtěli byste dosáhnout nižší úrokové sazby nebo vyššího úvěrového limitu? Můžete získat půjčku, která bude odpovídat vašim potřebám i s negativní úvěrovou historií. Obvykle je však kompromisem to, že budete muset přijmout o něco vyšší úroveň rizika. Máte v podstatě dvě možnosti:

  • Půjčka s ručitelem: Pokud se najde někdo, kdo se za vaši půjčku zaručí, ihned vzroste šance na získání výhodnější půjčky. Máte-li ve svém okolí někoho s lepší úvěrovou historií, může vám tato osoba pomoci získat půjčku s lepšími sazbami nebo vyšším limitem. Být ručitelem však znamená potenciální ztrátu vlastního majetku, pokud žadatel o půjčku nezvládne splácet úvěr podle splátkového kalendáře.
  • Zajištěné půjčky: Můžete při žádosti o půjčku použít zástavu v podobě domu, auta nebo jiné aktivum, o které však můžete přijít, pokud nebudete půjčku splácet. Zajištění snižuje riziko pro věřitele, takže vám může nabídnout lepší sazbu nebo vyšší limit, než byste jinak dostali. Opět si však možnost sjednání zajištěné půjčky dobře rozmyslete.
Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *