skip to Main Content

Jaké jsou hlavní výhody konsolidace dluhů?

Výhody konsolidace dluhů

Zadlužení může být jednou z nejvíce stresujících věcí v životě člověka. Uzavřete si tři nepatrné krátkodobé půjčky a už se vezete. Pokud však lidé ke svým dluhům přistupují moudře, snaží se splácet, co nejvíce. Bohužel se však zdá, že ne vždy to je tak snadné, jak by si mohl jeden říct.

Poměrně často se děje, že vždy, než zvládnete splatit stávající půjčku, přihodí se nějaká neočekávaná událost – pohotovost v domácnosti, problém s porouchaným vozidlem apod. Každá neočekávaná událost může vést k nutnosti zřídit si půjčku před výplatou nebo jiný typ krátkodobé osobní půjčky. I když se poté člověk snaží získat tu nejlepší úrokovou sazbu, více splácených půjček často způsobuje zmatek a někdy dokonce i další výdaje.

Přinejmenším mohou být splátky jednotlivých nebankovních půjček vyšší, než kolik si můžete dovolit zaplatit a v některých případech si už další půjčku ani zkrátka zřídit nemůžete. To vás může vést k tomu, že budete žít od výplaty k výplatě, jenom proto, abyste udrželi krok se svými splátkami, což vás nejenom vystaví stresové situaci, ale navíc i snižuje kvalitu vašeho života. Této nepříjemné situaci však lze i předcházet.

Konsolidace půjček – řešení pro mnoho finančních problémů

Jedním z možných řešení je konsolidace stávajících dluhů do jediného, který přinese jednu, mnohem lépe zvládnutelnou splátku každý měsíc. Za tímto účelem mohou být užitečné jak bankovní, tak nebankovní půjčky, přičemž mezi nejoblíbenější půjčky na konsolidaci patří MONETA expres půjčka.

Podstatné je, že vám zkonsolidování půjček do jediné umožní efektivněji spravovat rozpočet a zabrání tomu, abyste se v budoucnu opět více zadlužovali. V neposlední řadě můžete zjednodušit i vaše osobní finance.

Získejte mnohem více klidu

Další výhodou konsolidace vašich dluhů je zbavení se stresu. Budete přesně vědět, kdy končí splatnost vaší jediné dlouhodobé půjčky a kdy se zbavíte všech dluhů. Kdo má dluh na kontokorentu, kreditní kartě, uzavřenou SMS půjčku a půjčku před výplatou, bude provádět 4 platby měsíčně a je jasné, že v součtu se bude jednat o poměrně významnou částku.

Je přitom pravděpodobné, že velká část ze splácených peněz poputuje na umoření úroků, takže světlo na konci tunelu může svítit jenom velmi slabě a oddlužení se zdá být velmi daleko. Pokud se navíc objeví nějaká další náhlá potřeba hotovosti, můžete spadnout až do dluhové pasti.

Konsolidace prostřednictvím dlouhodobé půjčky vám zajistí, že budete každý měsíc komunikovat pouze s jedním věřitelem a budete provádět pouze jedinou platbu. Tento přístup s jedinou platbou vám umožní lépe plánovat rozpočet vašich měsíčních výdajů, protože budete přesně vědět, kolik peněz vám v konkrétní jediný den odejde z vašeho účtu.

Poté se můžete v klidu posadit a spočítat množství peněz, které máte k dispozici a od toho si naplánovat vaše přání a potřeby na každý měsíc. Budete mít přitom jistotu, že vás vaše splátka nijak neočekávaně nepřekvapí. Možná si pak dokonce budete schopní začít odkládat i nějaké ty peníze stranou, abyste příští finanční potřebu nemuseli řešit pořízením další krátkodobé půjčky.

Nepodceňujte vlastní psychiku

Existuje také silná psychologická motivace, jež je spojená s jedinou půjčkou, kterou využijete ke konsolidaci vašich dluhů. Když konsolidujete, věřitel vám řekne, kolik musíte měsíčně platit a jak dlouho. Získáte tak velmi jasnou představu o dni, kdy půjčku zcela splatíte.

To je obrovský motivátor, abyste se drželi splácení a dále se nezadlužovali. Do kalendáře si dokonce můžete označit datum, kdy již nebudete dlužit ani korunu. Myslete na to, kolik peněz pak budete moci ušetřit měsíčně, jenom tím, že vaši půjčku splatíte, a jak si budete moc žít mnohem lépe. A to vše jenom díky konsolidaci. Se čtyřmi splácenými půjčkami byste si podobnou představu mohli užívat jenom velmi těžko.

Zda snížíte celkově splácenou částku nebo výši splátky je čistě na vás

V neposlední řadě pak nesmíte zapomenout ani na to, že díky konsolidaci dluhů pravděpodobně přeplatíte mnohem nižší částku na úrocích. Vyberete-li si správně, prostřednictvím srovnání půjček, je více než pravděpodobné, že najdete konsolidační půjčku s nižší úrokovou sazbou, než jsou úroky vašich stávajících úvěrů. Díky rekordně nízkým úrokovým sazbám navíc nikdy nepanovala pro konsolidaci dluhů lepší doba.

Pokud je pak vaší prioritou spíše nižší měsíční splátka, lze ji rovněž snížit, rozložením splátek na delší časové období. Sice nakonec možná zaplatíte na úrocích podobnou částku jako před konsolidací, váš dluh se vám ale bude mnohem jednodušeji splácet, a třeba se vám podaří z měsíční úspory sem tam dát do kupy i nějakou zajímavou částku a provést třeba i mimořádnou splátku.

Hodnocení
0 / 5 5

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *