skip to Main Content

Jak si založit účet, aby na něj nemohl exekutor

Účet, aby na něj nemohl exekutor

Dostali jste se do problémů se splácením, a nakonec došlo až na exekuci? Určitě jste naštvaní, že vám na bankovním účtu zůstává z výplaty minimum finančních prostředků. Existují však možnosti, jak si založit účet, aby na něj exekutor nemohl. Není to samozřejmé, je třeba vědět jak na to, možné to však je. Poradíme vám, jaké jsou vaše možnosti.

Hned na začátek je třeba si upřesnit, že každý účet psaný na vaše jméno, ať už u nás nebo v zahraničí, exekutor bohužel objeví. Možnosti, jak operovat s penězi z bankovního účtu, který psaný na vaše jméno není, však jsou.

Inspirujte se na Slovensku

U našich východních sousedů přišli na poměrně zajímavý trik, jak se vypořádat s exekutorem. Mezera v zákonu umožňuje dlužníkům nakládat s penězi z bankovního účtu, který není vedený na jejich jméno. Postup, jak získat bankovní účet, na který exekutor nemůže přitom není nijak složitý. Pokud se vám stane, že vás kontaktuje exekutor, postačí, pokud si zřídíte bankovní účet na jméno vašeho potomka. Tam si pak můžete nechat posílat celý příjem.

Exekutor ze zákona nemůže zablokovat bankovní účet jiné osobě, než je samotný dlužník nebo spoludlužník. Spoludlužník může být například váš manžel nebo manželka, dítě je však naštěstí této nemilé povinnosti zbaveno. Výhodou je, že založení dětského účtu není nijak náročné a nijak se neliší od založení účtu klasického.

Princip tkví v tom, že se stanete disponentem účtu vašeho dítěte, to znamená, že budete moci účet běžně využívat, jak jste zvyklí ze svého standardního účtu, protože je však účet psaný na vaše dítě, exekutor ho zablokovat nemůže. Důležité je, abyste si pohlídali, že majitelem účtu bude vaše dítě a vy budete disponent, to znamená člověk, který může s penězi na účtu operovat.

Dětské účty přitom nabízejí téměř všechny banky, a navíc zcela zdarma. Většinou je můžete dětem založit už od narození, pouze platební kartu obdrží až od 8 let věku. Rovněž bývají omezené denní limity při výběru z bankomatu na 500 až 5 000 Kč. Jinak však můžete jako disponent využívat účet svého dítěte bez omezení.

Zřízení anonymního bankovního účtu

Pokud chcete hrát vyšší ligu, můžete se inspirovat od majitelů úspěšných firem. Ty se často snaží o daňovou optimalizaci svých zisků, zkrátka nechtějí platit tak vysoké daně u nás v ČR, proto si houfně zřizují anonymní bankovní účty vedené mimo území ČR.

Tento anonymní účet lze využívat jako běžný účet, pouze je beze jména, proto je na něj exekutor krátký. Účty jsou poskytovány zahraničními bankami, které dbají na vysokou míru soukromí svých klientů.

Jak fungují anonymní účty, kam exekutor nemůže, v praxi? Vzhledem k nelegální činnosti potřebuje banka vědět, kdo bude majitelem účtu a jaký je původ peněz, které chodí na bankovní účet. Tyto informace však nemusí sdělovat naší vládě ani úřadům, a proto se z něj stává také účet, kam se exekutor nedostane.

Nevýhodou je, že není možné podobný anonymní účet zřídit u české banky, v současné internetové době však už není velký problém podobný účet otevřít online.

Co vyzkoušet kryptoměny?

Proč nevyužít jeden z výdobytků moderní doby? Kryptoměny zachovávají značnou úroveň soukromí, jak samotných transakcí, tak co se týče odesílatelů a příjemců peněz. Nejznámější bitcoin sice není 100% anonymní nicméně dokáže nabídnout podobné výhody jako anonymní bankovní konto.

Nejedná se o nejpraktičtější způsob úschovy peněz, málokdo vám bude posílat výplatu v kryptoměnách, pokud však máte větší finanční obnos, který byste chtěli před exekutorem rychle skrýt, pak může kryptoměnová peněženka zafungovat podobně, jako bankovní účet, na který exekutor nemůže.

Snažíme se pomáhat i problémovým klientům

Snad vám náš článek pomůže trochu se orientovat mezi možnostmi bankovních účtů, na které exekutor nemůže. Účet vedený na vaši ratolest lze využívat jako běžný účet s nižšími denními limity výběrů. Anonymní bankovní účet se pak svým využíváním nijak neliší od běžného účtu. Co je však podstatné, poskytuje vám soukromí a ukryje vaše peníze před všetečnými zraky exekutorů. Doufáme, že jsme vám pomohli a že už víte, že boj s exekutory nemusí být předem prohranou bitvou.

Hodnocení
0 / 5 4.23

Your page rank:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *