skip to Main Content

Jak s půjčkou cestovat do zahraničí

Plánujete cestu do zahraničí? Rádi byste podnikli dovolenou s celou rodinou, ale nemáte na to potřebné finanční prostředky? Pak se vám nabízí příležitost si na dovolenou vypůjčit.

Takovou půjčku je ale nutné si pečlivě promyslet a její splácení dobře naplánovat, abyste se svými neopatrnými rozhodnutími neocitli v dluhové pasti. Přece jenom samotná dovolená pro vás bude výpadkem příjmů a je tak nutné zajistit, abyste po ní měli k dispozici potřebné peníze na splacení půjčky.

Pomoc při výběru půjčky na dovolenou

Rodinná dovolená na tropické pláži

Půjčka na dovolenou a její sjednání

Ideální je si půjčku na dovolenou vyřídit ještě z domova, tedy před odjezdem. Jelikož spousta nebankovních finančních společností nabízí sjednání půjčky online během 24 hodin, snadno si vyřídíte půjčku i na poslední chvíli. Pokud ale máte nějaký čas navíc, doporučujeme vám požádat o půjčku s předstihem 2 až 3 dnů. Nikdy si totiž nemůžete být na 100 % jisti, zda vaše žádost bude schválena. Pokud chcete půjčkou zafinancovat třeba letenku nebo ubytování, je vhodné o ni požádat ještě dříve, abyste platbu mohli provést s dostatečným předstihem.

Vyberte si půjčku, která se vám bude zdát po všech stránkách výhodná. Ideální je taková, u níž není nutné dokládat potvrzení o výši příjmu a při jejímž schválení se nenahlíží do registrů dlužníků. Čerpání by samozřejmě mělo proběhnout neúčelově. Účelové půjčky na dovolenou nejsou příliš vhodné.

Alternativou ke sjednání půjčky online je sjednání přes SMS (většinou se však jedná pouze o malé částky), které lze provést úplně na poslední chvíli, třeba i cestou na letiště nebo přímo na dovolené. Taková půjčka je ideální tehdy, když vám nečekaně dojdou finanční prostředky.

Jak čerpat finanční prostředky

Peníze z půjčky si nechte zaslat na svůj bankovní účet nebo vyplatit na ruku v hotovosti. U bankovního převodu si dejte pozor, zda není nutné účet nejprve ověřit verifikačním poplatkem ve výši 1 Kč. Ten by totiž mohl vyplacení peněz pozdržet třeba až o 2 dny.

Ideální je sáhnou po půjčce, která má již automatizované schvalování a garantuje převod prostředků do 15 minut. Poskytovatel vám může rychleji poskytnout peníze ze stejné banky jako máte vy nebo expresním převodem. Ten může proběhnout do kterékoliv banky v ČR a garantuje převedení prostředků ještě v ten samý den, nejčastěji okamžitě.

Pozor na splatnost půjčky

U půjčky, kterou využijete na dovolenou, si dobře pohlídejte její splatnost. Ta by vám ideálně měla vycházet až na dobu, kdy se vrátíte z dovolené a dostanete svou výplatu. Snažte se vyhnout tomu, abyste půjčku museli splácet v průběhu své dovolené. Ideální je tedy zvolit mikropůjčku, která má jednorázové datum splatnosti – například 30 dní. V případě, že byste v této době potřebné prostředky k dispozici neměli, je většinou možné si splatnost půjčku ještě odložit.

Určitě se vyhněte půjčkám s rozvržením týdenních splátek. Pokud mikropůjčka vaše výdaje na dovolenou neprokryje, tak je ideální větší úvěr s pravidelnými měsíčními splátkami a s možností splácet až na konci měsíce.

Jak půjčku využít

Výhodou neúčelové půjčky na dovolenou je, že ji můžete využít tak, jak budete potřebovat. Úvěr pohodlně pokryje vaši cestu, ubytování i stravování. S dovolenou se pak pojí i další náklady, takže půjčku můžete využít třeba jako své “kapesné” a na dovolené si opravdu dopřát.

Myslete jen na to, že svůj dluh musíte uhradit. Půjčku byste si neměli brát zbytečně velkou, aby vás nezadlužila na několik měsíců. Kvůli pár dnům klidu a odpočinku by to nemělo význam. Půjčka by měla nahradit maximálně jednu opožděnou výplatu.

Hodnocení
0 / 5 0

Your page rank: